Nowy SEAT Leon wyznaczy świetlaną przyszłość segmentu

Nowy SEAT Leon wyznaczy świetlaną przyszłość segmentu19.12.2019
Hiszpański producent zdradza kolejne szczegóły dotyczące nowej generacji swojego bestsellerowego modelu - SEAT-a Leona.

W samochodzie znajdzie się m.in. najnowocześniejsza technologia oświetleniowa. Przednie reflektory LED zapewniają kierowcy pełną widoczność na drodze, natomiast tylne światła na całej szerokości auta podkreślają jego wyjątkowy design. W zupełnie nowym wnętrzu Leona pojawi się ponadto spektakularne oświetlenie ambientowe. Premiera modelu odbędzie 28 stycznia 2020 roku.

W celu zintensyfikowania przyjemności z jazdy i zaakcentowania temperamentu projektu karoserii twórcy nowego SEAT-a Leona poświęcili szczególnie dużo uwagi dynamicznemu oświetleniu. W 2012 roku, gdy zaprezentowano trzecią generację kultowego modelu, SEAT Leon był pierwszym autem w swoim segmencie wyposażonym w całkowicie LED-owe oświetlenie. Zespoły inżynierów i projektantów odpowiedzialne za najnowszą wersję pojazdu udoskonaliły sposób wykorzystania tej technologii.

Kolejna generacja Leona posiadać będzie silniejsze przednie reflektory LED, które zapewnią większy komfort jazdy nawet na najciemniejszych drogach. Z kolei tylne światła, rozciągnięte na całej szerokości samochodu, rozbłysną w pełni w momencie uruchomienia pojazdu w geście prawdziwej celebracji powitania. Ponadto do modelu wprowadzono dynamiczne kierunkowskazy, które jeszcze skuteczniej przekazują innym uczestnikom ruchu drogowego komunikaty o planowanych manewrach prowadzącego, co zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Zanim kierowca wyruszy w podróż, SEAT Leon przywita go, wyświetlając słowo „Hola!” na powierzchni obok samochodu. To tylko jeden z detali wzbogacających doświadczenie użytkowania. Komfort zwiększy także innowacyjne, ambientowe oświetlenie wewnętrzne w technologii LED.

– Zaawansowane technologicznie oświetlenie miało kluczowe znaczenie w naszym projekcie. SEAT Leon to model bardzo charakterystyczny, mający duży wpływ na cały segment. Za pomocą nowych lamp LED chcieliśmy jeszcze lepiej wydobyć jego niepowtarzalnego ducha – tłumaczy Alejandro Mesonero-Romanos, dyrektor SEAT-a ds. designu – Udało nam się wynieść Leona na wyższy poziom funkcjonalności i estetyki.

Innowacyjne oświetlenie wdrożone w nowej odsłonie SEAT-a Leona opracowano w Centrum Technicznym SEAT-a w Martorell. Czwarta generacja najpopularniejszego modelu hiszpańskiego producenta zostanie zaprezentowana 28 stycznia 2020 roku.


Źródło: SEAT