Seat Leon odebrał nagrodę Best Buy Car of Europe 2021

Seat Leon odebrał nagrodę Best Buy Car of Europe 202102.10.2021
Podczas 20. jubileuszowej gali AUTOBEST w Barcelonie SEAT Leon otrzymał tytuł Best Buy Car of Europe 2021. W 2017 roku nagrodę otrzymał SEAT Ateca.

Połączenie dynamiki, wydajności, zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i łączności przekonało jury złożone z 32 dziennikarzy z całej Europy, że SEAT Leon jest najlepszym wyborem dla osób planujących zakup auta w 2021 roku. To już drugie wyróżnienie dla marki w tym prestiżowym zestawieniu.

Wyjątkowe wyróżnienie

SEAT Leon otrzymał tytuł AUTOBEST w kategorii „Best Buy Car of Europe 2021”. 20. edycja ceremonii odbyła się w Barcelonie i zgromadziła ponad 150 gości, spośród 34 krajów.

SEAT

- Nie mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszych obchodów 20-lecia Gali AUTOBEST, która uznawana jest za najważniejsze wydarzenie mediów motoryzacyjnych w Europie i na świecie. SEAT Leon uzyskał najwyższe wyróżnienie w branży motoryzacyjnej, a europejscy konsumenci otrzymali najbardziej niezależną, autentyczną i profesjonalną ocenę najlepszych nowych modeli samochodów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że powierzyliśmy Barcelonie i Hiszpanii rolę gospodarza naszego historycznego wydarzenia. La Llotja del Mar to symboliczne miejsce, jedno z tych, które sprawiają, że Europa może być dumna ze swojego dziedzictwa. Chcę wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego fantastycznego wydarzenia. Chciałbym osobiście podziękować Wayne"owi Griffithsowi, który okazał się najlepszym gospodarzem, jakiego mogliśmy sobie wymarzyć – powiedział prezes Dan Vardie, założyciel i przewodniczący AUTOBEST.
SEAT

Nagrody AUTOBEST to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku motoryzacyjnym. Przyznawane są przez jury, w skład którego wchodzą uznani, niezależni dziennikarze motoryzacyjni z całej Europy.

- Zdobycie tego wyróżnienia to przede wszystkim uznanie dla zespołu zaangażowanego we wprowadzenie na rynek najlepszego Leona w historii. Ta nagroda daje nam nową siłę. Dzięki niej możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość, a uznanie wyrażone przez jury AUTOBEST jeszcze bardziej umacnia pozycję Leona na rynku. – stwierdził Wayne Griffiths, Dyrektor Generalny SEAT-a i CUPRA. - Możliwość osobistego przyjęcia nagrody w imieniu całego zespołu w miejscu tak wyjątkowym, jakim jest La Llotja del Mar, gdzie doskonalili swoje umiejętności tak wielcy artyści, jak Gaudí, Miró i Picasso, jest hołdem dla ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych w ten projekt osób.– przyznał Griffiths.
SEAT

SEAT Leon sprzedażowym bestsellerem

Do dnia dzisiejszego wszystkie generacje SEAT-a Leona sprzedano w ilości 2,4 miliona egzemplarzy. Model ten jest bestsellerem marki od 2014 roku. Jego powodzenie wynika z inwestycji o wartości 1,1 miliarda euro, która pozwoliła wznieść go na wyższy poziom pod względem łączności z siecią, wydajności i dynamiki. To najbardziej bezpieczna generacja SEAT-a Leona, jaka dotychczas powstała. Potwierdza to pięć gwiazdek, czyli najwyższa nota uzyskana w testach Euro NCAP 2020. Aktualnie model dostępny jest w sprzedaży wraz z pięcioma różnymi rodzajami układu napędowego do wyboru, w tym po raz pierwszy z napędem hybrydowym typu plug-in. W najnowszej wersji Leona istnieje możliwość integracji dostępnych systemów wspomagania kierowcy.

Nagroda AUTOBEST jest przyznawana nieprzerwanie od 2001 roku i należy do najbardziej prestiżowych w Europie. Dziennikarze wchodzący w skład jury mieli możliwość przetestowania SEAT-a Leona ze wszystkimi dostępnymi układami napędowymi, w tym w wersji hybrydowej plug-in. Jazdy testowe odbyły się w Austrii na początku listopada 2020 roku.

Źródło: SEAT