Świetne wyniki SEAT-a w raporcie ADAC 2024

Świetne wyniki SEAT-a w raporcie ADAC 202405.06.2024
Modele SEAT-a m.in. Arona, Ateca oraz Leon znalazły się w czołówce swoich kategorii w raporcie awaryjności ADAC 2024.

Wyniki raportu awaryjności ADAC 2024 potwierdzają wysoką niezawodność modeli marki SEAT. Czołowy niemiecki automobilklub corocznie bada poziom usterkowości pojazdów na podstawie milionów rzeczywistych interwencji na drogach.

Raport awaryjności ADAC

ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) to największy klub motoryzacyjny w Niemczech i Europie, założony w 1903 roku. Jego głównym celem jest reprezentowanie interesów zmotoryzowanych członków oraz pomoc w razie awarii i wypadków. W 2023 roku pomoc drogowa ADAC była wzywana ponad 3,5 miliona razy. Wszystkie interwencje są odnotowywane, a na ich podstawie co roku tworzony jest raport awaryjności. Najnowsza edycja obejmuje 156 modeli pojazdów z około 20 marek, oceniając samochody w wieku od trzech do dziesięciu lat.

SEAT Ateca 2024

SEAT w raporcie awaryjności ADAC 2024

Modele SEAT Arona, Ateca, Leon i Tarraco znalazły się wśród najlepszych w swoich kategoriach. Każdy z nich wykazał się wyjątkową niezawodnością i minimalnym wskaźnikiem awaryjności, znacznie poniżej rynkowej średniej, co podkreśla jakość produktów hiszpańskiej marki.

"Znakomite wyniki w statystykach awaryjności ADAC 2024 odzwierciedlają niezmienną troskę SEAT-a o jakość i niezawodność. Nasze modele wyznaczają standardy w branży, a dzięki dostępnej 5-letniej gwarancji na samochody, dbamy o niezawodność naszych aut. Jesteśmy dumni, że oferujemy naszym klientom pojazdy, którym mogą zaufać – przyznaje Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marki SEAT.
SEAT Leon Sportstourer 2024

Wyniki raportu ADAC 2024 są dowodem kompleksowego podejścia marki do jakości i niezawodności – by klienci mogli cieszyć się spokojem przez długie lata. Marka planuje dalsze udoskonalanie swoich modeli, aby spełniały najwyższe standardy jakości i zapewniały klientom bezproblemową jazdę.

Źródło: SEAT