Altea Freetrack - pierwsze oficjalne informacje

Altea Freetrack - pierwsze oficjalne informacje25.05.2007
Seat ujawnił pierwsze oficjalne zdjęcia oraz informacje na temat uterenowionego modelu Altea Freetrack, który zadebiutuje podczas Barcelona Motor Show 5 czerwca tego roku. Altea Freetrack jest pierwszym modelem marki Seat, który ...

Seat ujawnił pierwsze oficjalne zdjęcia oraz informacje na temat uterenowionego modelu Altea Freetrack, który zadebiutuje podczas Barcelona Motor Show 5 czerwca tego roku.

Altea Freetrack - pierwsze oficjalne informacje 1 Altea Freetrack jest pierwszym modelem marki Seat, który przeznaczony jest do jazdy w terenie. Ma mu w tym pomóc napęd na cztery koła typu Haldex, 40-milimetrowy prześwit oraz plastikowe nakładki na zderzaki i nadkola, która chronią przed drobnymi otarciami w terenie.

Nowy model, oparty na Altei XL, dostępny będzie z dwoma topowymi silnikami - benzynową, 200-konną jednostką T FSI oraz 170-konnym Dieslem. W Wielkiej Brytanii, Altea Freetrack dostępna będzie tylko w jednej, bogato wyposażonej wersji, w której nie zabraknie jednak dodatkowych elementów wyposażeniowych.

Altea Freetrack - pierwsze oficjalne informacje 2 Samochód został w całości zaprojektowany w SEAT Technical Centre w Martorell i będzie produkowany wyłącznie w fabryce Martorell, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Ceny i dokładne dane modelu Altea Freetrack zostaną podane do publicznej wiadomości w momencie wejścia samochodu do sprzedaży we wrześniu tego roku.

Źródło: New Car Net, fot. Seat, Informacja Moto Target