Następca Seata Toledo będzie klasycznym sedanem

Następca Seata Toledo będzie klasycznym sedanem30.05.2007
Zaprezentowany niedawno model Altea Freetrack nie jest jedyną nowością, jaką Seat przygotował dla swoich klientów. Co więcej, szefowie firmy zapowiedzieli, że nowe Toledo będzie nosiło nazwę Bolero ...

Zaprezentowany niedawno model Altea Freetrack nie jest jedyną nowością, jaką Seat przygotował dla swoich klientów. Co więcej, szefowie firmy zapowiedzieli, że nowe Toledo będzie nosiło nazwę Bolero. Samochód nawiązuje do konceptu zaprezentowanego podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1998 roku i znów będzie klasycznym sedanem. Obecna generacja nie sprzedaje się najlepiej, dlatego koncern pragnie całkowicie zmienić wizerunek auta i powrócić do dawnych korzeni.

W obecnej generacji Toledo połączono trójbryłową koncepcję poprzedniego modelu (na rynku od 1998 r.) z kształtem tylnej klapy z pierwszego Toledo (1991). Wszystko to udało się uzyskać nie rezygnując z olbrzymiego bagażnika. Samochód wyróżnia się innowacyjnym i atrakcyjnym wzornictwem. Wzrok przyciąga szczególnie kształt tylnych drzwi, duża atrapa chłodnicy oraz wyraziste reflektory - zaś z profilu - tzw. dynamiczna linia, czyli przetłoczenie rozpoczynające się przy przednim nadkolu i przebiegające płynnym łukiem wzdłuż drzwi, aż do tylnego koła.

Źródło: Auto Express, Informacja Moto Target