Formula Racing wchodzi do gry!

Formula Racing wchodzi do gry!28.11.2005
Prototyp pokazano we Frankfurcie, w Essen już oficjalny model. Nowy Seat Altea FR to uniwersalne auto segmentu MSV (Multi-Sports Vehicle), kontynuujące sportową tradycję FR z modeli Ibiza i Leon ...

Jak przystało na wersję sportową Altea FR posiada powiększony przedni i tylny zderzak, który dodatkowo wyposażono w dyfuzor, sportowy układ wydechowy, zakończony podwójną, chromowaną końcówką i 17-calowe obręcze aluminiowe.

Formula Racing wchodzi do gry! 1Dodatkowo zawieszenie Altei zostało obniżone o 7 milimetrów i oczywiście usztywnione, aby poprawić stabilność auta w czasie szybkiego pokonywania zakrętów. Do napędu sportowego Seata posłużył silnik wysokoprężny TDI o pojemności 2 litrów. Seryjna moc tej jednostki, wynosząca 140 KM, została specjalnie dla tego modelu, zwiększona do 170 KM. Nowy silnik posiada udoskonalony system bezpośredniego wtrysku paliwa z nowym mechanizmem piezoelektrycznym. Dzięki temu praca silnika jest znacznie cichsza i jednocześnie bardziej efektywna.

We wnętrzu modelu także panuje sportowa atmosfera. Kubełkowe fotele, aluminiowe elementy na desce rozdzielczej i dźwigni zmiany biegów oraz mała, trójramienna kierownica i białe tarcze zegarów sprawiają, że kierowca otrzymuje pełnię doznań ,jaką oferuje każde sportowe auto, a przy tym nie traci nic na funkcjonalności.

Formula Racing wchodzi do gry! 2Altea FR, jest bowiem nadal 5-osobowym autem rodzinnym ze sporym bagażnikiem, które bez trudu można "przekwalifikować" na potrzeby rodzinnego wyjazdu na wakacje...

Seat Altea FR ma trafić do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, w okolicach marca 2006 roku. Można więc przypuszczać, że będzie to także termin wprowadzenia modelu również na "kontynencie".

Cena modelu, ani jego specyfikacja wyposażenia, nie są jeszcze znane, może zostaną ujawnione w czasie trwających w Essen targach tuningowych?

Źródło: Newspress , informacja Moto Target