Uterenowiona Altea Freetrack wjeżdża do salonów

Uterenowiona Altea Freetrack wjeżdża do salonów21.08.2007
Seat ujawnił ceny uterenowionego modelu Altea, który wejdzie do sprzedaży pod nazwą Freetrack 4. Nowy model dostępny będzie z dwoma topowymi silnikami - benzynową, 2.0-litrową, 200-konną jednostką TSI oraz 170-konnym Dieslem ...

...o pojemności 2 litrów. Ceny to odpowiednio 20 495 i 21 395 funtów.

Altea Freetrack jest pierwszym modelem marki Seat, który przeznaczony jest do jazdy w terenie. Ma mu w tym pomóc napęd na cztery koła typu Haldex, 40-milimetrowy prześwit oraz plastikowe nakładki na zderzaki i nadkola, która chronią przed drobnymi otarciami w terenie.

W Wielkiej Brytanii, Altea Freetrack dostępna będzie tylko w jednej, bogato wyposażonej wersji, w której znajdzie się 7-calowy monitor sufitowy, z możliwością dołączenia odtwarzacza DVD, konsoli do gier, czy odtwarzacza MP3. Poza tym, samochód będzie wyposażony również w automatyczną klimatyzację dwustrefową, czujnik deszczu, czujniki parkowania oraz radio MP3 ze sterowaniem przy kierownicy.

Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa standardowy układ ESP oraz sześć poduszek powietrznych. Samochód został w całości zaprojektowany w SEAT Technical Centre w Martorell i będzie produkowany wyłącznie w fabryce Martorell, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Źródło: New Car Net, informacja Moto Target