SEAT - w 95 procentach do odzysku

SEAT - w 95 procentach do odzysku20.09.2007
SEAT to pierwszy hiszpański producent samochodów, któremu udało się uzyskać pozytywną ocenę hiszpańskiego Ministerstwa Przemysłu, jako firmy wydajnie stosującej zasady recyclingu. Oznacza to, że koncern może oficjalnie informować, ...

...iż wszystkie modele jakie będzie projektować i produkować w przyszłości będą podlegać recyclingowi w 95%, zgodnie z wymaganiami dyrektywy europejskiej 2005/64/EC. SEAT działa zgodnie z tą dyrektywą już na rok przed oficjalną datą jej obowiązywania, która wyznaczono na grudzień 2008.

Oficjalna ceremonia wręczenia certyfikatu odbyła sie 13.09.2007 w Centrum Technicznym SEATa w Martorell, z rąk przedstawiciela Ministerstwa Przemysłu odebrał go wiceprezes do spraw badań i rozwoju SEATa, Frank Bekermeier.

SEAT - w 95 procentach do odzysku 1 Certyfikat został przyznany po przeprowadzeniu przez Fundację Innowacji Przemysłowych (instytucja wyznaczona przez hiszpański rząd) specjalnego audytu w zakładach SEATa. W końcowym raporcie fundacja uznała, iż SEAT stworzył strategię recyclingową gwarantującą demontaż, ponowne wykorzystanie komponentów i odzysk materiałów oraz posiada system zarządzania tym procesem.

Uzyskanie certyfikatu potwierdza zaangażowanie SEATa we wszystkie działania mogące się przyczynić do ochrony środowiska, co wyraża się także m.in. w podjęciu kroków zmierzających do tego, aby zminimalizować emisję CO2 w modelach SEATA.

Innym przykładem tego zaangażowania jest prezentacja na targach we Frankfurcie SEATa Ibizy ECOMOTIVE, ekologicznej wersji najbardziej chyba znanego modelu tej marki. Wyposażono go w silnik TDI 1,4 l o mocy 80 KM, zużywający przeciętnie 3,8 l paliwa na 100 km, przy czym emisja CO2 utrzymuje się poniżej 100g/km.

Źródło: Seat