Seat przymierza się do startu w WTCC 2008

Seat przymierza się do startu w WTCC 200810.12.2007
SEAT zamierza pozostać w ścisłej czołówce rywalizacji w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w 2008 r., wystawiając zespół złożony z czterech kierowców startujących w sezonie 2006 – Jordiego Gené’a, Tiago Monteiro, Yvana Mullera i Gabriele Tarquiniego...

...do których dołączy dawny kierowca SEAT-a Rykard Rydell, powracający do WTCC przy wsparciu hiszpańskiego producenta.

W tym roku SEAT był o włos od zwycięstwa w klasyfikacji producentów i kierowców. Jednocześnie dzięki modelowi Leon TDI WTCC SEAT zapisał się w historii pierwszym zwycięstwem samochodu z silnikiem Diesla w torowych mistrzostwach świata FIA. Mimo pecha w ostatnim wyścigu, który nie pozwolił na sięgniecie po zasłużony tytuł, zespół oczekuje na rozpoczęcie kolejnego sezonu z odbudowanym zapałem, jako jedyny, który potrafi kompleksowo i jednocześnie rozwijać zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne.

Jaime Puig, dyrektor SEAT Sport: "W przyszłym roku wystawimy zespół pięciu doświadczonych kierowców, z których każdy stawał już na podium i startował z pole position. Jestem pewien, że ponownie będziemy liczyć się w rywalizacji i postaramy się wrócić do domu z tytułami mistrzów świata w klasyfikacji producentów i kierowców".

Rozpoczynający się 2 marca w brazylijskiej Kurytybie sezon WTCC 2008 będzie składał się z 11 spotkań, z których ostatnie zaplanowano na 16 listopada w Makao. Zgodnie z październikową zapowiedzią SEAT-a w Monzy, jedną z nowinek przygotowanych na sezon 2008 są zawody nowej serii SEAT Leon Eurocup – ogólnoeuropejskiej konkurencji wprowadzonej po sukcesie Supercopa SEAT Leon w kilku krajach. Wyścigi SEAT Leon Eurocup będą rozgrywane w trakcie spotkań WTCC w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Portugalii, Francji i Anglii. Podobnie jak WTCC, będą one transmitowane na żywo w telewizji.

Źródło: Seat