Seat coraz częściej nagradzany w Europie

Seat coraz częściej nagradzany w Europie27.03.2008
Seat otrzymał niedawno kilka prestiżowych nagród, potwierdzających wysoką jakość, charakter i sportowy styl marki. Modelowi Seat Altea XL przyznano tytuł "Monospace Sprint Motor 2008" w VI edycji plebiscytu czytelników specjalistycznego ...

...czasopisma motoryzacyjnego Sprint Motor, wydawanego w hiszpańskiej Galicji, a także tytuł "Samochodu Roku" belgijskiego VAB (Flamandzkiego Automobilklubu) za wersję 1.9 TDI 105 KM.

Model Altea XL cieszy się ogromną popularnością. O atrakcyjności samochodu decyduje bogata oferta silnikowa, obejmująca trzy jednostki Diesla i trzy benzynowe, oraz przestronne wnętrze i duży bagażnik, które nie ograniczają jednak zwrotności pojazdu w mieście.

Seat Leon został uznany za Najlepszy Samochód Roku 2007 w Polsce i zwyciężył w Narodowym Auto Teście (NAT), którego wyniki opublikowano w tygodniku Auto Świat (polskiej edycji Auto Bild). Zdaniem polskich kierowców Seat Leon ma "najlepszy napęd, gwarantuje najlepszą jakość pracy podzespołów i daje mnóstwo przyjemności z jazdy. Ponadto dobrze prezentuje się od strony kosztów eksploatacji, przestronności wnętrza i prowadzenia".

Seat Leon został także wybrany "Akademickim Samochodem Roku 2007" w Hiszpanii przez hiszpańskich studentów.

Altea i Alhambra uzupełniają listę nagrodzonych
Czołową pozycję Altei w segmencie jednobryłowych kompaktów potwierdziła ostatnio pierwsza nagroda w kategorii vanów, przyznana w cieszącym się najwyższym uznaniem i prestiżem w Europie rankingu usterkowości pojazdów DEKRA.

Altea została także wybrana przez czytelników Autoanálisis (w tym Muy Interesante, Autovia i Coche Actual) najlepszym jednobryłowym samochodem kompaktowym, zaś Seat-a Alhambrę uznano za najlepszy samochód jednobryłowy. To wyjątkowy sukces potwierdzający czołową pozycję pojazdów marki Seat oferowanych w atrakcyjnej i coraz szerszej gamie.

Źródło: Seat, informacja Moto Target