Już jest - nowy Seat Ibiza!

Już jest - nowy Seat Ibiza!04.04.2008
Koncern Seat zaprezentował nową Ibizę, czyli produkcyjną wersję koncepcyjnego modelu Bocanegra, który pokazano w zeszłym miesiącu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Seat zapewnia, że Ibiza to tylko początek ...

Już jest - nowy Seat Ibiza! 1...prawdziwej ofensywy modelowej, która nastąpi w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Pojawią się nowe warianty Ibizy oraz nowy sedan i nowe kombi z wyższego segmentu premium.

Ibiza to dzieło byłego stylisty Lamborghini - Luca Donckerwolke. Nowy hiszpański hatchback jest dłuższy od poprzednika o 8 cm (405 cm), co bezpośrednio przekłada się na ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, szczególnie na nogi osób siedzących z tyłu. Również bagażnik jest większy - jego objętość wynosi teraz 292 litry.

Już jest - nowy Seat Ibiza! 2 Pod maską przednionapędowego Seata początkowo znajdą się trzy silniki benzynowe: 3-cylindrowy 1.2 o mocy 70KM, 4-cylindrowy 1.4 o mocy 85KM oraz 4-cylindrowy 1.6 produkujący 102KM.

Wszystkie jednostki będą współpracowały z 5-biegową przekładnią manualną, a w przyszłości również z nową, 7-biegową skrzynią DSG.

Źródło: Newspress, fot. Seat, informacja Moto Target