Seat Altea XL Samochodem Flotowym roku 2008

Seat Altea XL Samochodem Flotowym roku 200818.04.2008
Podczas Gali Finałowej Plebiscytu Fleet Awards Polska 2008 samochód SEAT Altea XL otrzymał tytuł Samochodu Flotowego roku 2008 w kategorii "Mały samochód MPV". Fleet Awards Polska to najbardziej prestiżowy plebiscyt branży flotowej, ...

...który ocenia i nagradza specjalistów branży, produkty i usługi oraz samochody do flot. Wyboru samochodów flotowych dokonują managerowie ds. zarządzania flotą podczas dorocznego największego w Europie testu flotowego, który w tym roku odbył się 2 i 3 kwietnia w Warszawie na lotnisku Bemowo. Do walki o tytuł najlepszego samochodu flotowego w tegorocznej piątej już edycji plebiscytu stanęło ponad 80 aut, które zostały przetestowane i poddane ocenie według ściśle określonych kryteriów przez 100 managerów ds. zarządzania flotą.

"Dla SEAT-a to wielkie wyróżnienie, które dowodzi rosnącego zaufania do marki wśród coraz liczniejszej rzeszy Klientów firmowych," powiedział Andrzej P. Kublik, prezes zarządu Iberia Motor Company S.A., oficjalnego importera aut marki SEAT w Polsce. "W najbliższych miesiącach na rynku w Polsce pojawi się nowa Ibiza w wersji 5-cio i 3-drzwiowej. W ujęciu rynku Klientów flotowych duże nadzieje wiążemy także ze zbudowaną na bazie Audi A4 limuzyną SEAT-a, która pojawi się rynku w wersji sedan oraz kombi w 2009 roku."

Dla przypomnienia, SEAT systematycznie zwiększa udział sprzedaży flotowej w ogóle sprzedaży w Polsce: w 2006 roku stanowiła ona zaledwie 9%, podczas gdy w 2007 r. udział ten wzrósł do 24%.

Źródło: Seat, informacja Moto Target