Nowe wyzwanie dla Leona TDI na torze w Brnie

Nowe wyzwanie dla Leona TDI na torze w Brnie16.06.2008
Po dwóch wyścigach na torze miejskim w Pau we Francji na początku czerwca, kolejna runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) odbędzie się w najbliższy weekend na czeskim torze w Brnie. Główny cel zespołu SEAT Sport ...

...to uzyskanie dobrych wyników i utrzymanie prowadzenia. Wyniki uzyskane w poprzednich wyścigach Walencji oraz w Pau wyrównały szanse wszystkich zespołów w mistrzostwach WTCC. Po zwycięstwach firmy SEAT, na początku sezonu, przyszła kolej na firmy Chevrolet oraz BMW, które udowodniły, że jest jeszcze zbyt wcześnie, na wskazanie zwycięzcy. Zespół SEAT Sport pozostaje jednak optymistą: SEAT León TDI udowodnił już w tym sezonie swoje możliwości, uzyskując miejsca na podium, jadąc z dodatkowym obciążeniem.

Samochody firm Chevrolet, Honda oraz BMW wystartują w Brnie z obniżoną wagą, dzięki uzyskaniu odstąpienia od niektórych wymagań, co czyni SEAT-a Leóna TDI jedynym samochodem, który w pełni spełnia aktualne wymagania przepisów WTCC.

Wszystkie zespoły WTCC przeprowadzą w czwartek testy na torze w Brnie, który jest znany z szerokich zakrętów oraz dużych nachyleń toru. Stanowi to dodatkową trudność dla cięższych samochodów, ale SEAT León TDI pokazał już swoje możliwości na torach różnego typu i weźmie udział w wyścigu, z zamiarem utrzymania prowadzenia w klasyfikacji mistrzostw, tak wśród kierowców, jak i wśród konstruktorów.

Źródło: SEAT