Nowy Seat Ibiza już w Polsce

Nowy Seat Ibiza już w Polsce18.09.2008
Nowy SEAT Ibiza już w tym miesiącu pojawi się w salonach dealerskich w Polsce. Nowa Ibiza posiada fantazyjnie młodzieńczy wygląd oraz rewelacyjną dynamikę, co jest zasługą nowej platformy opracowanej dla tego segmentu pojazdów przez Grupę Volkswagen.

Nowa linia Ibizy wpisuje się w nową koncepcję tzw. „wzornictwa strzały”, charakteryzującą się prostszymi i bardziej dynamicznymi liniami geometrycznymi.

Nowy Seat Ibiza już w Polsce 1 Każdy szczegół Ibizy 2008 został starannie dopracowany z myślą o wyjątkowej w tym segmencie aut jakości i precyzji.

Początkowo gama jednostek napędowych będzie obejmować trzy wersje benzynowe (o pojemności 1,2 l i mocy 70 KM; 1,4 l i 85 KM oraz 1,6 l i 105 KM) oraz jedną wysokoprężną (1.9 TDI o mocy 105 KM) wyposażoną w filtr cząstek stałych DPF, jednak już z początkiem kolejnego miesiąca w ofercie pojawiać się będą kolejne diesle, tj. 1.4 TDI o mocy 80 KM oraz 90-konny silnik 1.9 TDI. Wszystkie jednostki współpracują z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i charakteryzują się niezwykle niskim poziomem emisji CO2, wynoszącym poniżej 160 g/km w przypadku wersji benzynowych oraz poniżej 120 g/km w przypadku silników diesla.

Nowa Ibiza będzie dostępna w trzech wersjach wykończenia – Reference, Stylance i Sport wraz z szerokim zakresem wyposażenia.

Reference
W ujęciu wyglądu zewnętrznego wersja Reference, zawiera w standardzie takie elementy jak: ręcznie sterowane czarne lusterka boczne oraz klamki, opony 175/70 zamontowane na 14-calowych, stalowych felgach plus kołpaki, pojedyncze reflektory paraboliczne, system ABS, system zapobiegający kradzieży anteny radioodbiornika oraz koło zapasowe.

Nowy Seat Ibiza już w Polsce 2W ujęciu zastosowanej elektroniki wersja ta posiada: 6 głośników, przednie szyby sterowane elektrycznie, zdalnie sterowany układ centralnego zamek, elektryczny zamek klapy oraz wskaźnik informujący o temperaturze zewnętrznej. Elementy wyposażenia wnętrza Nowej Ibizy w wersji Reference to: cztery poduszki powietrzne (dwie przednie i dwie boczne), kolumna kierownicy regulowana w pionie oraz w poziomie, system ostrzegający o niezapięciu pasów bezpieczeństwa, mocowania Isofix w tylnych siedzeniach oraz mocowanie Top Tether, centralna konsola wyposażona w 2+1 uchwyty na kubki oraz gniazdko zasilające, fotel kierowcy regulowany w pionie, 3 regulowane w pionie zagłówki z tyłu oraz oświetlenie bagażnika.

Stylance
Wersja wyposażenie Stylance zawiera wszystkie elementy wersji Reference plus dodatkowo: podgrzewane elektrycznie lusterka boczne w kolorze nadwozia, klamki w kolorze nadwozia, paraboliczne reflektory, lampy przeciwmgielne z funkcją sterowania kierunkiem świecenia lamp, oświetlenie z funkcją Coming Home, tempomat, opony 185/60 zamontowane na 15-calowych, stalowych felgach plus kołpaki, komputer pokładowy, dzielona, składana tylna kanapa, przednie siedzenia wyposażone w kieszenie w oparciach, tylne szyby sterowane elektrycznie oraz oświetlenie sufitowe oraz lampka umożliwiająca czytanie mapy.

Nowy Seat Ibiza już w Polsce 3 Sport
Wersja wyposażenie Stylance zawiera wszystkie elementy wersji Reference plus dodatkowo: podgrzewane elektrycznie lusterka boczne w kolorze nadwozia, klamki w kolorze nadwozia, lampy przeciwmgielne z funkcją sterowania kierunkiem świecenia lamp, skórzana kierownica oraz skórzana gałka dźwigni zmiany biegów, komputer pokładowy, opony 215/45 zamontowane na 16-calowych, aluminiowych felgach, sportowe zawieszenie i siedzenia, dzielona, składana tylna kanapa, przednie siedzenia wyposażone w kieszenie w oparciach, tylne szyby sterowane elektrycznie.

Ceny nowej Ibizy z napędem benzynowym mieszczą się w zakresie od 36 990 zł (z silnikiem 1.2 12V) do 48 990 zł ( z silnikiem 1.6 16V), a z silnikiem diesla od 47 990 zł (z silnikiem 1.4 TDI) do 59 990 zł. ( z silnikime 1.9 TDI)

Źródło: SEAT