Seat - Mistrz Świata Samochodów Turystycznych

Seat - Mistrz Świata Samochodów Turystycznych29.10.2008
Na zakończenie sezonu, na japońskim torze Okayama, SEAT zdobył Mistrzostwo Świata Samochodów Turystycznych 2008. Triumf SEAT-a w klasyfikacji producentów jest sukcesem, na który czekało całe środowisko hiszpańskiego sportu samochodowego, ...

...bowiem żadnemu z jego przedstawicieli nie udało się dotychczas zdobyć wyróżnienia tej rangi. Z matematycznych wyliczeń wynika, że hiszpańska marka już zapewniła sobie tytuły w klasyfikacji producentów i kierowców, ponieważ tylko dwaj kierowcy SEAT-a – Yvan Muller i Gabriele Tarquini – mają szanse na tytuł mistrza świata w ostatnim wyścigu, który odbędzie się 16 listopada w Makao.

Seat - Mistrz Świata Samochodów Turystycznych 1 SEAT, którego zespół startujący w mistrzostwach liczy pięciu oficjalnych kierowców: Jordi Gene (Hiszpania), Tiago Monteiro (Portugalia), Yvan Muller (Francja), Rickard Rydell (Szwecja) i Gabriele Tarquini (Włochy), postawił na model León TDI WTCC – najlepszy samochód mistrzostw, który odniósł dotychczas 11 zwycięstw.

Przedostatnia runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), rozegrana wczoraj na japońskim torze, pozwoliła SEAT-owi uzyskać niezbędne punkty, które dzięki zwycięstwom w znakomitym stylu w obydwu wyścigach, potwierdzającym technologiczne kompetencje firmy, matematycznie zagwarantowały tytuł hiszpańskiej marce. Rickard Rydell za kierownicą Leóna TDI WTCC wygrał pierwszy wyścig na Okayama, zaś linię mety drugiego wyścigu pierwszy przekroczył Tom Coronel w benzynowym Leónie WTCC.

Ostatni etap tego fantastycznego dla SEAT-a sezonu rozpocznie się na miejskim torze w Makao 16 listopada od ogłoszenia nazwiska zawodnika, któremu przypadnie tytuł Mistrza Świata Kierowców.

Źródło: Seat, fot. Seat