Seat Exeo Sport Tourer - debiut w Genewie

Seat Exeo Sport Tourer - debiut w Genewie06.02.2009
Seat zaprezentował pierwszy klip video ukazujący wygenerowany komputerowo model Exeo Sport Tourer, który zadebiutuje w przyszłym miesiącu w Genewie. Podobnie jak sedan, Exeo Sport Tourer powstał w oparciu o ...

...płytę podłogową B7 Audi A4 poprzedniej generacji. amochód wyróżnia się tradycyjną dla hiszpańskiej marki osłoną chłodnicy, nowymi reflektorami z przodu i z tyłu oraz przeprojektowanymi zderzakami. Cała reszta to „stare, dobre Audi”.

Exeo kombi pojawi się na rynku w wersjach z trzema silnikami benzynowymi (o mocy od 75kW / 102 KM do 147 kW / 200 KM) i trzema silnikami Diesla najnowszej generacji z common rail (o mocy od 88 kW / 120 KM do 125 kW / 170 KM). Pięć z sześciu oferowanych silników to jednostki turbodoładowane. Oznacza to lepsze osiągi przy mniejszym zużyciu paliwa i mniejszej emisji spalin. Wszystkie silniki montowane w Exeo spełniają wymagania przyszłej normy Euro 5.

Jednym z elementów wyposażenia Exeo ST będzie system nawigacji najnowszej generacji z nowym systemem informatyczno-rozrywkowym z licznymi funkcjami i złączami (MP3, MPEG4, iPOD, USB, Bluetooth), a także otwierane okno dachowe z ogniwami słonecznymi, zasilającymi system wentylacji.

Sportową dynamikę i znakomite właściwości jezdne gwarantuje czterodrążkowe zawieszenie przednie i zawieszenie tylne z wahaczami trapezowymi.

Ceny modelu zostaną podane podczas oficjalnej prezentacji w Genewie.

Źródło: fot. Seat, informacja Moto Target