Seat Ibiza SC już w Polsce

Seat Ibiza SC już w Polsce04.03.2009
Nowy SEAT Ibiza SportCoupe właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Ten nowy model łączący imponujący, awangardowy kształt zewnętrzny z niezwykłymi właściwościami dynamicznymi i szerokim zakresem dostępnych jednostek napędowych.

Seat Ibiza SC już w Polsce 1Dodatkową nowością jest debiut, w tym segmencie rynku nowej, siedmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów DSG, która zapewnia nowej Ibizie szybszą reakcję oraz doskonały komfort jazdy.

Koncepcja samochodu sportowego firmy SEAT została rozwinięta wraz z nową Ibizą SportCoupe, dla której opracowano kompaktowe nadwozie typu coupe, o długości 4,034 metra oraz wysokości jedynie 1,428 metra, nadwozie, które stanowi odzwierciedlenie temperamentu samochodu i zapewnia mu zwinność i komfort, tak w mieście, jak i na autostradzie. Nowa, opracowana przez grupę VW, dla tego segmentu samochodów platforma, sprzyja również właściwościom dynamicznym nowego SEAT-a Ibizy SC.

Konstrukcja, jakość oraz precyzja są trzema elementami, które wyróżniają najnowszy model firmy SEAT, podkreślając nową koncepcję wzornictwa strzały („Arrow Design”), charakteryzującą się niższym umieszczaniem reflektorów oraz osłony chłodnicy, co nadaje całości bardziej sportowy wygląd.

Seat Ibiza SC już w Polsce 2 Elementy wewnętrzne oraz zewnętrzne nowej Ibizy SC, obejmujące deskę rozdzielczą, tablicę przyrządów, dysze układu nawiewu oraz centralną konsolę, zawierającą wyposażenie audio oraz łącze Bluetooth, którymi można sterować za pomocą przełączników umieszczonych w kolumnie kierowniczej, zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Automatyczna skrzynia biegów DSG, po raz pierwszy w tym segmencie samochodów
Nowy SEAT Ibiza SportCoupe jest wyposażony w nową, siedmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów DSG (model 1.6 105 KM), montowaną po raz pierwszy w tym segmencie samochodów, co może być powodem do zazdrości wśród konkurencji. Właściwy dla nowej Ibizy sportowych charakter samochodu, w naturalny sposób łączy się z komfortem i niezawodnością jednej z najskuteczniejszych, automatycznych skrzyni biegów, dostępnych na rynku.

Dzięki skróceniu pierwszego oraz drugiego biegu oraz zmniejszeniu przełożeń, ta nowa, wykorzystująca dwutarczowe sprzęgło, automatyczna skrzynia biegów zapewnia nowej Ibizie lepsze przyspieszenia. To rozwiązanie pozwala również zapewnić bardzo niskie zużycie paliwa - siódmy bieg nadaje się idealnie do długich podróży samochodem.

Seat Ibiza SC już w Polsce 3 Zwinna, uwodzicielska ekstrawertyczka, nowa Ibiza SportCoupe będzie produkowana wyłącznie w fabryce firmy SEAT w Martorell, w pobliżu Barcelony i będzie dostępna w trzech wersjach wyposażenia – Reference, Stylance oraz Sport, charakteryzujących się bardzo bogatym wyposażeniem, nawet w przypadku podstawowego modelu. W przyszłości, na rynku mają pojawić się również wersje ECOMOTIVE, FR oraz Cupra.

Auto jest już dostępne w sieci salonów sprzedaży marki SEAT w Polsce a cena wersji podstawowej to 41.890 zł.

Źródło: SEAT