Red dot dla Ibizy

Red dot dla Ibizy26.03.2009
Rok 2009 zaczął się dla nowego SEAT-a Ibizy bardzo pomyślnie: jakość, precyzja i innowacyjne wzornictwo modelu zostały potwierdzone kolejnymi nagrodami i wyróżnieniami. Nowy SEAT Ibiza pokonał rywali i został nagrodzony prestiżową "Red Dot Design Award" ...

...w kategorii „Wzornictwo Produktów 2009”. Nagrodę „Red Dot” przyznano za wyjątkową jakość modelu Ibiza SC, natomiast pięciodrzwiowa wersja Ibizy została wyróżniona tytułem „Best of the Best” za wzornictwo. Wzornictwo jest bez wątpienia jednym z głównych atutów nowego modelu SEAT-a. Nowa Ibiza jest pierwszym modelem zaprojektowanym zgodnie z koncepcją „Arrow Design" („wzornictwo strzały"), której charakterystyczną cechą są nisko umieszczone przednie reflektory i atrapa chłodnicy. W sylwetce pierwszego modelu produkcyjnego zaprojektowanego przez Luca Donckerwolke po objęciu przez niego stanowiska Dyrektora ds. Projektowania w firmie SEAT uwagę zwraca także profil z nową wersją „dynamicznej linii”, biegnącej przez cały bok samochodu, oraz imponującymi błotnikami i nadkolami o atrakcyjnym kształcie.

O tegoroczną nagrodę „Red Dot Design Award”, przyznawaną przez niemieckie Centrum Projektowe Nadrenii Północnej-Westfalii, walczyło 3231 produktów z 49 krajów w 17 kategoriach. 27-osobowe jury postanowiło wyróżnić nową generację modelu SEAT Ibiza za innowacyjność, funkcjonalność, jakość, ergonomię i wkład w zrównoważone wykorzystanie zasobów środowiska naturalnego.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 czerwca w Teatrze Aalto w Essen (Niemcy).

Źródło: Seat