Specjalna wersja Ibizy na 25-lecie modelu

Specjalna wersja Ibizy na 25-lecie modelu06.05.2009
W czasie Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Barcelonie SEAT będzie obchodził 25. rocznicę istnienia Ibizy - najpopularniejszego modelu hiszpańskiej marki. Producent zaprezentuje specjalną wersję auta, oddając w ten sposób hołd ...

...pierwszemu samochodowi skonstruowanemu przez firmę SEAT jako niezależne przedsiębiorstwo i absolutnemu bestsellerowi od chwili premiery na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu w 1984 roku.

Każdą z czterech dotychczasowych generacji Ibizy charakteryzowały takie cechy jak młodzieńczy wizerunek, atrakcyjna cena i wspaniałe osiągi, dzięki czemu był to zawsze samochód kultowy wśród młodych Hiszpanów i symbol hiszpańskiej motoryzacji.

Specjalna wersja Ibizy na 25-lecie modelu 1 Nowa wersja Ibizy, opatrzona przydomkiem „25th anniversary” („25-lecie”), będzie dostępna zarówno w wersji SC, jak i pięciodrzwiowej, z silnikami 1.4 85 KM i 1.9 TDI 105 KM i wykończeniem Sport. Specjalny pakiet wyposażenia, obejmujący automatyczną klimatyzację, przyciemniane szyby, 17-calowe aluminiowe obręcze kół, lusterka boczne składane do parkowania, wyłącznik poduszki powietrznej pasażera oraz port USB z modułem Bluetooth, oferowany jest za jedyne 384,27 euro w przypadku egzemplarzy z silnikiem Diesla i 400 euro w przypadku egzemplarzy z silnikiem benzynowym (dotyczy rynku hiszpańskiego). Z zewnątrz nowa Ibiza przygotowana na 25-lecie modelu różni się od pozostałych wersji ekskluzywnym logo, zaprojektowanym specjalnie na tę okazję.

W Barcelonie firma SEAT przygotowała także ekspozycję obejmującą wszystkie cztery generacje Ibizy i obrazującą ewolucję modelu od chwili jego premiery.

Bez wątpienia jest to zasłużony hołd dla samochodu, któremu należałoby poświęcić osobny rozdział w historii hiszpańskiej marki. SEAT chce, aby model Ibiza nadal stanowił punkt odniesienia w swoim segmencie pod względem jakości, wzornictwa i technologii – zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Źródło: SEAT