Seat Exeo w Polsce

Seat Exeo w Polsce02.06.2009
Firma Iberia Motor Company S.A. - wyłączny importer samochodów marki SEAT w Polsce - rozpoczyna właśnie sprzedaż nowej sportowej limuzyny, modelu SEAT Exeo. Exeo to propozycja dla kierowców lubiących dynamiczną i sportową jazdę, ...

...poszukujących samochodu w segmencie D. T.

To także pojazd dla dotychczasowych klientów marki przesiadających się z aut niższego segmentu. Exeo to również interesująca alternatywa dla ceniących jakość użytkowników samochodów służbowych, którzy lubią czerpać przyjemność z jazdy, ale w trosce o koszty zwracają uwagę na niewielkie zużycie paliwa i niską emisję spalin.

Pierwsi nabywcy nowego SEAT-a Exeo mają do wyboru trzy silniki benzynowe – 1.6 102 KM, 1.8 150 KM i 2.0 TSI 200 KM – oraz dwa diesle o pojemności 2 litrów i mocy 140 lub 170 KM. Obydwie jednostki wysokoprężne są wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF) oraz po raz pierwszy w układ zasilania common rail. Wszystkie silniki współpracują z sześciobiegowymi przekładniami manualnymi i spełniają wymagania surowej normy EU5 dotyczącej poziomu emisji spalin, która zacznie obowiązywać w 2011 roku.

SEAT Exeo dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia – Reference, Style i Sport i oferowany jest aż w 14 kolorach nadwozia i sześciu luksusowych poziomach wykończenia wnętrza.

Według cennika ceny nowego modelu zaczynają się od 76.990 zł za wersję 1.6 102 KM Reference, jednak w ramach oferty premierowej dla klientów, którzy złożą zamówienie do końca czerwca br. importer przygotował cenę specjalną 69.990 zł.

Jednocześnie jest to pierwszy model SEAT-a w Polsce, który został zaoferowany z programem gwarancyjnym 2+3.

Źródło: SEAT