Seat Exeo - więcej przestrzeni

Seat Exeo - więcej przestrzeni24.09.2010
Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu Seat oprócz prototypu elektrycznego pojazdu o nazwie IBE zaprezentuje także nową wersję Alhambry oraz najnowszą odsłonę 5-osobowego modelu Exeo.

Seat Exeo - więcej przestrzeni 1Seat Exeo i Exeo ST kombi stały się nieco przestronniejsze. Po przeprojektowaniu przednich foteli i tylnej kanapy, jej pasażerowie dysponują większą przestrzenią. Nie miało to jednak negatywnego wpływu na pojemność bagażową samochodu.

Kolejną zmianą w ofercie Exeo jest wyposażenie wersji napędzanej dieslem 2.0 TDI CR o mocy 143 KM w automatyczną, bezstopniową przekładnię multitronic, jako alternatywy dla skrzyni manualnej. 7-biegowy automat w połączeniu z jednostką diesla powoduje, że samochód zużywa 5,8 l paliwa na 100 km. Wariant ten będzie dostępny w Exeo od początku przyszłego roku.

Do zmian kosmetycznych należy zaliczyć wprowadzenie technologii LED w nowych światłach tylnych w połączeniu z bi-ksenonowymi reflektorami oraz umieszczenie gniazdka elektrycznego 230 V na konsoli środkowej.

Źródło: Seat, opracowanie: BM