Seat Ibiza ST w interpretacji JE Design

Seat Ibiza ST w interpretacji JE Design09.05.2011
Niemiecki tuner JE Design zaprezentował pakiet poprawiający aerodynamikę Seata Ibizy w niezbyt popularnej wśród tuningowej braci wersji - kombi. Nowy body kit JE Design dla Seata Ibizy ST kosztuje 1149 euro i składają się na niego: ...

Seat Ibiza ST w interpretacji JE Design 1...nowy spojler i kratka atrapy chłodnicy z przodu, nowe klosze reflektorów, zmodyfikowane fartuchy boczne i nowy fartuch w tyle, do którego dodano zintegrowany dyfuzor. Poza tym, za dodatkową opłatą, klienci mogą zafundować sobie obniżenie zawieszenia o 35 mm oraz nowe 17- lub 18-calowe felgi w różnych wzorach.

Na tym jednak nie koniec, specjaliści z JE Design zajrzeli także pod maskę Ibizy ST i pobawili się nieco jej jednostką napędową. 1,6-litrowy silnik TDI CR zwiększył swoją moc o 16 KM, a maksymalny moment obrotowy o 32 Nm, co oznacza, że do dyspozycji kierowcy oddano w sumie 121 KM (89 kW) mocy i 282 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Seat Ibiza ST w interpretacji JE Design 2Dzięki temu Ibiza ST po modyfikacjach JE Design przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 10,2 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną 194 km/h.

Kropką nad „i” w programie tuningowym niemieckiej firmy było wyposażenie kabiny pojazdu w kierownicę i fotele obite skórą i liczne, nowe akcenty stylistyczne.

Źródło: JE Design, opracowanie: BM