SEAT Leon - ekstremalnie przetestowany

SEAT Leon - ekstremalnie przetestowany26.09.2012
Nowa odsłona SEATa Leon została zaprezentowana w połowie lata. Trzecia generacja popularnego modelu hiszpańskiego producenta została zaprojektowana i stworzona przez inżynierów marki stacjonujących w siedzibie firmy, ...

...w Martorell – miejscowości w pobliżu Barcelony. Najnowsza wersja SEATa Leon bazuje na nowej, modułowej platformie Grupy Volkswagena MQB.

Częścią skomplikowanego procesu tworzenia nowego Leona była seria testów praktycznych. W ich ramach model musiał zwycięsko wyjść z prób przeprowadzonych w najdalszych zakątkach naszej planety – był na lodowatym kole podbiegunowym i na rozpalonej niczym patelnia, hiszpańskiej pustyni. W trakcie tego procesu inżynierzy SEATa testowali działanie i zachowanie dosłownie każdego z komponentów samochodu – od wykończeń nadwozia poczynając, a na odporności silnika na zapylenie kończąc.

Teraz producent odsłonił nieco swoją „kuchnię” i opublikował dwa zapisy filmowe z testów prowadzonych latem na hiszpańskich pustkowiach, gdzie świadkami prób były tylko wielkie kaktusy i piasek. Czytelników zainteresowanych tym, co i w jaki sposób testowano w Seacie Leon, zapraszamy do obejrzenia obu materiałów wideo. Natomiast osoby zainteresowane szczegółami technicznymi dotyczącymi nowego modelu zachęcamy do lektury wcześniejszego artykułu na temat nowego SEATa Leon.


Źródło: Seat, opracowanie: BM