Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.73

Skoda Favorit

Skoda Favorit

Skoda Favorit to przedstawiciel klasy kompakt produkowany przez Skodę w latach 1987-1995. Występowała jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi (sprzedawane pod nazwą Skoda Forman w latach 1990-95), a także jako dwudrzwiowy pickup (oficjalnie jako Skoda Pick-up w latach 1991-95).

Popularna również w Polsce Skoda Favorit zastąpiła w ofercie przestarzały już konstrukcyjnie model Skoda 105/120, a sama nazwa modelu była używana już wcześniej przez producenta pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku. Przy konstruowaniu modelu Favorit, czechosłowacki wówczas producent wykonał krok w kierunku nowoczesności zamawiając projekt w firmie Bertone i dodając "Favoritce" napęd na przednią oś.

Skoda Favorit cieszyła się dużą popularnością, szczególnie w Europie Środkowej. Produkcję całego typoszeregu zakończono w latach 1994-95, a następcą Skody Favorit w ofercie została Skoda Felicia.

Ostatnie 1 wiadomości związane z Skoda Favorit:

Siedem milionów na koncie Skody

Siedem milionów na koncie Skody Koncern Skoda Auto wyprodukował właśnie siedmiomilionowy samochód w swej najnowszej historii - od momentu fuzji z firmą Volkswagen w 1991 r. Modelem, który...

czytaj dalej