REKLAMA

Smart podczas Paris Motor Show

Smart podczas Paris Motor Show29.09.2006
Nowy smart fortwo, który wejdzie na rynek na wiosnę 2007 roku, nie jest prezentowany na salonie w Paryżu. Światowa premiera odbędzie się w tym roku, ale poza terenami targowymi ...

Komfort, zwinność, bezpieczeństwo i ekologia – to cechy szczególnie wyróżniające smarta fortwo. Najlepiej widać je w europejskich miastach, jak Paryż, Berlin czy Rzym – a więc w środowisku, dla którego ten samochód stworzono, i w którym błyskawicznie osiągnął status kultowy.

Smart podczas Paris Motor Show 1 Smart fortwo wymaga zaledwie połowę przestrzeni niezbędnej dla większości innych pojazdów. Ten zwinny samochód dwumiejscowy nie tylko szybciej przewiezie cię przez miasto; gdyby wszyscy jeździli smartami fortwo, korki pod światłami byłyby o połowę krótsze, a na parkingach mieściłoby się o połowę więcej aut. Chociaż… To trzeba ująć tak: jeśli jeździsz smartem fortwo, nie musisz szukać miejsca do zaparkowania. Po prostu je znajdujesz.

Parking na stoisku salonu samochodowego

Ale wróćmy do komfortu, zwinności, bezpieczeństwa i ekologii: pod hasłem "Miasto cię kocha" smart fortwo będzie demonstrować owe archetypowe dla siebie cechy na paryskim salonie samochodowym.

Smart podczas Paris Motor Show 2 Parking to główny element stoiska smarta. Parkować tu będzie ciasno obok siebie 15 smartów fortwo. Dwumiejscowe autka o długości poniżej 3 m pokażą w ten sposób ekonomiczny sposób wykorzystania cennej przestrzeni parkingowej.

Zupełnym przypadkiem wszystkie smarty fortwo cechują się tą samą łagodną bielą lakieru, przełamaną srebrzystymi elementami szkieletu Tridion. Ale jest jeden wyjątek: to smart fortwo "Edition Red", pokryty w całości intensywnie czerwonym lakierem. Ten prezentowany dumnie na paryskim salonie sportowy samochodzik będzie oferowany jako specjalny model kończący produkcję.

Nowy smart fortwo: jeszcze więcej smarta fortwo

Smart podczas Paris Motor Show 3 Nowy smart fortwo, który wejdzie na rynek na wiosnę 2007 roku, nie jest prezentowany na salonie w Paryżu. Światowa premiera odbędzie się w tym roku, ale poza terenami targowymi. Jednakże pierwsze wskazówki co do jego wyglądu już upubliczniono w postaci piaskowej rzeźby. Można ją było oglądać podczas niemieckich mistrzostw w siatkówce plażowej, które odbyły się na początku września na plaży w Timmendorf.

Dla tych, których ciekawości rzeźba nie zaspokoiła, mamy prostą informację: nowy smart fortwo będzie też prawdziwym smartem fortwo. Będzie wykazywać wszystkie najważniejsze cechy obecnego modelu. Można powiedzieć w skrócie, że nowy fortwo będzie taki sam jak obecny – tylko pod każdym względem trochę lepszy.

Źródło: Smart
REKLAMA