Nowa rodzina smarta EQ w Polsce

Nowa rodzina smarta EQ w Polsce04.02.2020
W polskich salonach można już zamawiać nowego smarta EQ, który zyskał jeszcze bardziej atrakcyjny, dynamiczny design, a pod względem wyposażenia jest gotowy na "cyfrowe" czasy.

Połączenie niespotykanej zwinności i napędu elektrycznego stanowi doskonałą odpowiedź na wyzwania mobilności w mieście. 82-konny silnik zapewnia wyśmienitą dynamikę podczas codziennej jazdy, a akumulator o pojemności 17,6 kWh pozwala przejechać na jednym ładowaniu do 135 km (cykl WLTP). Nowy smart EQ jest oferowany w wersjach fortwo, fortwo cabrio lub forfour.

Nowe smarty EQ fortwo, fortwo cabrio i forfour oferują zrównoważoną, kompleksową koncepcję elektromobilności w mieście. Z zewnątrz wyróżnia je nowy, dynamiczny design z przeprojektowaną kratą wlotu powietrza. Na życzenie smart po raz pierwszy jest oferowany z całkowicie LED-owymi reflektorami.

smart EQ
smart EQ

W kabinie pojawiły się dodatkowe schowki oraz nowa generacja systemów informacyjno-rozrywkowych z możliwością pełnej integracji smartfona. Nowością jest też aplikacja „ready to” na smartfon, która pozwala na sprawdzenie informacji dotyczących samochodu, ładowania, parkingu, wskazówek na temat dojazdu czy łatwe odnalezienie drogi do auta.

W pełni elektryczny napęd oferuje niespotykaną radość z jazdy: jego 82-konny silnik natychmiast generuje wysoki moment obrotowy, zapewniając płynne przyspieszenie, i pracuje niemal bezgłośnie. Przykładowo, wersja fortwo przyspiesza od 0 do 60 km/h w 4,9 s, a jej prędkość maksymalną ograniczono do 130 km/h. Dodatkową wygodę zapewnia automatyczna (jednostopniowa) przekładnia.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 17,6 kWh oferuje zasięg, zależnie od specyfikacji, od 120 do 135 km (cykl WLTP). W ograniczeniu zużycia energii elektrycznej pomaga tryb ECO. Opcjonalna ładowarka o mocy 22 kW pozwala naładować smarta od 10% do 80% w niecałe 40 minut.

smart EQ
smart EQ

Zamawiając nowego smarta EQ, można łatwo i szybko skonfigurować egzemplarz dopasowany do swoich potrzeb. Model występuje w czterech liniach wyposażenia: pure, passion, pulse oraz prime. Ponadto klienci mogą wybrać jeden z trzech pakietów wyposażenia: Advanced, Premium lub Exclusive.

Standardowe wyposażenie każdego smarta obejmuje m.in.: automatyczną klimatyzację, radio cyfrowe DAB, tempomat, aktywnego asystenta hamowania (Active Brake Assist), fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz pokładową ładowarkę AC o mocy 4,6 kW.

smart EQ
smart EQ

Wyjściowa cena nowego smarta EQ fortwo w Polsce wynosi 96 900 zł. Czterodrzwiowy smart EQ forfour kosztuje od 98 400 zł, a kabriolet smart EQ fortwo cabrio – od 110 700 zł.

Szczególną atrakcją w gamie modelu będzie specjalna edycja smarta EQ o nazwie edition 1, wyróżniająca się m.in. 16-calowymi lekkimi obręczami kół BRABUS w kolorze czarnym oraz czarnymi akcentami karoserii. Edycja ta będzie dostępna do sierpnia 2020 r.

Źródło: smart/Mercedes-Benz Polska