REKLAMA

Terenowy Smart?

Terenowy Smart?18.09.2006
Niezwykle pozytywne przyjęcie uterenowionego modelu smart forfour, zaprezentowanego na targach motoryzacyjnych w Atenach w październiku 2005 roku, zmotywowało koncern DaimlerChrysler do opracowania kolejnego modelu o podobnej koncepcji ...

Terenowy Smart? 1 Powstała konstrukcja o nazwie smart forfun2 to połączenie dwóch kultowych i jakże odmiennych pojazdów spod znaku DaimlerChrysler; smarta fortwo i Mercedesa Unimog z serii 406.

Ogromny, sześciocylindrowy silnik diesla o pojemności 5675 cm3 i mocy 84KM oraz skrzynię biegów zaadoptowano z Unimoga. Dla porównania, seryjny silnik wysokoprężny stosowany w modelu fortwo produkuje 41KM.

Rozmiary pojazdu również przyprawiają o zawrót głowy. Smart forfun2 porusza się na 26-calowych kołach obutych w terenowe opony, dzięki którym prześwit wynosi aż 65 cm! Całkowita wysokość pojazdu to 3,7m.

Terenowy Smart? 2 Niezwykłą dzielność terenową auta zapewniają specjalne amortyzatory oraz kontrolowane ręcznie zawieszenie pneumatyczne, które pozwala kierowcy na dostosowanie charakterystyki sprężyn do kąta nachylenia terenu. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa aluminiowa klatka bezpieczeństwa.

Najnowsza propozycja koncernu z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji, jednak trzeba przyznać, że pojazd ma szansę stać się kolejnym kultowym produktem DaimlerChrysler.

Źródło: DaimlerChrysler, fot. DaimlerChrysler, informacja Moto Target
REKLAMA