REKLAMA

Smart fortwo zdobywa nagrody

Smart fortwo zdobywa nagrody22.02.2008
Wystarczy usiąść za kierownicą smarta fortwo, żeby docenić, jaki to odkrywczy pomysł na jazdę w mieście. Do tego wniosku doszły jurorki, które dla "Twojego Stylu" wybierały Kobiecy Samochód Roku. Z kolei popularny włoski magazyn motoryzacyjny "Quattroruote" ...

...przyznał modelowi smart fortwo cdi specjalne wyróżnienie za wzorcowe zużycie paliwa i przyjazność dla środowiska.

Smart fortwo zdobywa nagrody 1 Jolanta Pieńkowska, Agnieszka Siegert, Ilona Łepkowska, Agata Młynarska oraz Agnieszka Dygant weszły w skład jury, które oceniało dla "Twojego Stylu" nowe samochody, mające swój debiut rynkowy w 2007 r. Wśród kilku nagrodzonych aut nie mogło zabraknąć jedynego "pełnoprawnego" seryjnego samochodu, który jest w stanie zmieścić się w poprzek miejsca parkingowego. Właśnie m.in. tą zaletę smarta fortwo panie doceniły przyznając mu nagrodę za najbardziej odkrywczy pomysł. Wszystkie jurorki były przy tym zaskoczone ilością miejsca w środku smarta, której nie sposób ogarnąć patrząc na samochód z zewnątrz.

smarta fortwo doceniono także tam, gdzie konkurencja na rynku małych samochodów jest wyjątkowo duża – we Włoszech. Przy okazji corocznej ankiety wśród czytelników, zatytułowanej "Le auto che preferisco" ("ulubiony samochód"), eksperci z pisma "Quattroruote" postanowili uhonorować model smart fortwo cdi nagrodą specjalną - jedyną nagrodą przyznawaną bezpośrednio przez redakcję tego magazynu.

Smart fortwo zdobywa nagrody 2To wyraz uznania dla szczególnej ekologiczności modnego, dwumiejscowego auta, które w szeroko zakrojonych testach zorganizowanych przez włoski magazyn udowodniło, że należy do kategorii "trzylitrowców".

Dziennikarze z magazynu "Quattroruote" tak uzasadniają swój wybór: "Model smart fortwo cdi to pierwszy samochód na świecie, któremu udało się osiągnąć średnie spalanie wynoszące 3,3 litra na 100 km na łącznym dystansie 1000 km. Tym samym, auto spełnia najwyższe wymagania pod względem zarówno ochrony środowiska, jak i zachowania energii, a przy tym oferowane jest w przystępnej cenie."

Napędzany silnikiem wysokoprężnym z bezpośrednim wtryskiem, smart fortwo cdi może się również pochwalić najniższą na świecie emisją dwutlenku węgla, wynoszącą zaledwie 88 gramów na kilometr.

smart fortwo otrzymał już nagrodę "ÖkoGlobe" oraz certyfikat ekologiczności z Instytutu Badania Środowiska "Öko-Trend". Według badań niemieckiego klubu motoryzacyjnego ADAC, smart fortwo to również najbardziej ekonomiczny samochód w Niemczech.

Źródło: Mercedes-Benz
REKLAMA