30 smartów i jeden Boeing 747 - rekord Guinnesa

30 smartów i jeden Boeing 747 - rekord Guinnesa21.11.2008
Załadunek 30 smartów do Boeinga 747 w czasie nieprzekraczającym 60 minut - ten nowy rekord Guinnessa w najszybszym załadunku samochodów do samolotu ustanowiono 23 października br. Przy współpracy firmy kurierskiej TNT ...

...i magazynu motoryzacyjnego TopGear dokonano tego w lotniczym centrum przeładunkowym TNT w belgijskim Liège. Zespół siedmiu osób zdołał załadować 30 samochodów marki smart fortwo do należącego do TNT samolotu Boeing 747 w ciągu 35 minut i 34 sekund.

30 smartów i jeden Boeing 747 - rekord Guinnesa 1 W 10. rocznicę stworzenia smarta, najbardziej kompaktowego samochodu świata, TopGear Italia - włoska edycja wiodącego brytyjskiego magazynu, i BBC rozważały ile tych pojazdów może zmieścić się na pokładzie Boeinga 747, jednego z największych samolotów świata.

30 smartów fortwo dostarczył Mercedes-Benz Italia SpA i Mercedes-Benz Belgium Luxembourg SA. Christine Heine, Szefowa Operacji Naziemnych centrum przeładunkowego TNT w Liège, która koordynowała operację, stwierdziła: "Jednym z kluczowych aspektów było znalezienie odpowiedniego “okna czasowego” aby przeprowadzić próbę bicia rekordu. Musieliśmy bowiem dopasować się do siatki nieustannych przylotów i odlotów, zaplanowanych na 24 godziny 365 dni w roku."

Siedmiu członków zespołu miało trzy godziny na załadunek smartów do Boeinga 747, wyładunek i ponowne załadowanie samolotu przesyłkami transportowanymi do Szanghaju.

Źródło: TNT