REKLAMA

Kartonowy smart

Kartonowy smart24.09.2010
Swoją światową premierę będzie miał wkrótce efekt niezwykłej kooperacji. Smart, CD Cartondruck AG - firma specjalizująca się w produkcji opakowań z Badenii-Wirtembergii i działająca w Berlinie artystka Sarah Illenberger zaprezentują ...

...pierwszego smarta fortwo, w którym do wykończenia nadwozia i wnętrza wykorzystano wysokiej jakości karton z fabryki Gmund, który może podlegać recyclingowi.

Kartonowy smart 1 Cartondruck smart zostanie pokazany w Paryżu w dniach 28-30 września podczas ekspozycji wystawianej równolegle z Paryskim Salonem Motoryzacyjnym.

Dzięki temu projektowi chcieliśmy pokazać, że smart w żadnym przypadku nie jest do „jednorazowego użytku” i może pozostawić po sobie trwały ślad, nawet jeśli wykonano go z tak niecodziennego materiału. Lubimy znajdować nowe sposoby podkreślania miejskiej kreatywności smarta, różnorodnych możliwości jego zaprojektowania i wyjątkowej przyjazności dla środowiska Ten smart fortwo ponownie podkreśla te aspekty - wyjaśnia Marc Langenbrinck, dyrektor zarządzający marki smart i szef działu sprzedaży i marketingu.

Steffen Schnizer, członek zarządu CD Cartondruck AG, dodaje: Cartondruck smart pokazuje, że karton i pudełka, użyte w inteligentny sposób, dają zaskakujące, odnawialne możliwości. W Cartondruck smart nie tylko użyto tysiące tekturowych pudełek w różnych rozmiarach i kolorach i przyklejono je do nadwozia – również liczne elementy wyposażenia wnętrza wykonano z kartonu, a mimo to są w pełni funkcjonalne. Niektóre ze wskaźników, obudowę lusterka wstecznego, osłony przeciwsłoneczne, a nawet dywaniki wykonano z tego materiału.

Kartonowy smart 2 Do współpracy zaproszono także znaną projektantkę, Sarę Illeberger, która specjalizuje się w wizualnych koncepcjach dla redakcji naczelnych czasopism i niezależnych firm reklamowych. Illeberger działa na pograniczu sztuki i deisgnu, tworząc swoje kreacje ręcznie, z dużym zamiłowaniem do szczegółów. Jej instalacje pojawiały się w takich publikacjach, jak Style i Family Tunes, Sleek, Vanity Fair oraz w New York Times Magazine. Korzysta głównie z odnawialnych materiałów, takich jak: papier, drewno i wełna.

Dla smarta CARTONDRUCK, Illenberger zaprojektowała naturalny wzór przypominający kamuflaż o nazwie ECO-FLAGE. Elementy przyklejane do nadwozia przypominają piksele w fotografii cyfrowej, a z drugiej strony liście krzewów, podkreślając ekologiczność materiałów użytych do ozdobienia smarta, jak i samego pojazdu.

Źródło: smart, opracowanie: BM
REKLAMA