Smart na wystawie IAA Frankfurt 2011

Smart na wystawie IAA Frankfurt 201114.09.2011
Niedoścignione połączenie wydajności, frajdy z jazdy i swobody w zupełnie niekonwencjonalnym opakowaniu - oto nowości smarta w skrócie. Podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie zabłyśnie dostępny na wyciągnięcie ręki ...

..elektryczny smart fortwo trzeciej generacji oraz jednoślad smart ebike, a także pomost wiodący ku mobilności jutra - koncepcyjny smart forvision.

Smart na wystawie IAA Frankfurt 2011 1 Bezemisyjna jazda nie musi być nudna! Wiosną przyszłego roku na drogi wyjedzie trzecia generacja elektrycznego smarta fortwo. W najnowszej odsłonie technologiczne osiągnięcia spotykają się z doświadczeniem klientów korzystających z różnych form ekologicznego transportu. Przykład? Wystarczy spojrzeć na wyraźnie lepsze parametry auta: moc 55 kW, prędkość maksymalna ponad 120 km/h, zasięg przekraczający 140 km oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 13 s.

Wspólnie z firmą BASF powstał nośnik technologii jutra - innowacyjny smart forvision. Futurystyczny design skrywa niespotykane dotychczas rozwiązania z dziedziny efektywności energetycznej, takie jak innowacyjny system zarządzania temperaturą oraz wyjątkowo lekka konstrukcja.

Podczas wystawy zadebiutuje niemal gotowa do produkcji wersja smarta ebike. Napędzany silnikiem elektrycznym rower trafi do sprzedaży już w pierwszej połowie 2012 roku. To kolejny bezemisyjny model w portfolio miejskich pojazdów firmy. Utrzymany w duchu oryginalnego smarta design i wyśmienita poręczność to nie jedyne zalety ebike'a. W ruch wprawia go nowoczesny, wydajny zespół napędowy.

Smart na wystawie IAA Frankfurt 2011 2 Limitowany smart fortwo pearlgray to połączenie klasycznej formy z wyszukanymi, eleganckimi dodatkami i kolejny indywidualista w gamie smarta. Grafitowy lakier koresponduje ze szkieletem tridion w kolorze srebrnym, aluminiowymi obręczami oraz ekskluzywnym, skórzanym wykończeniem kabiny.

Mowa jest srebrem, a jazda... złotem - mógłby rzec smart BRABUS, skrojony na miarę we współpracy z firmą weSC, projektującą odzież. W jego kabinie nie zabraknie stylowych słuchawek weSC, dla odmiany zaprojektowanych przez stylistów smarta. Cały zestaw mieni się odcieniami złota, a na ulice wyjedzie wiosną 2012 roku.

Źródło: smart