Subaru WRX 2023 - producent ogłosił ceny wyczynowego modelu

Subaru WRX 2023 - producent ogłosił ceny wyczynowego modelu12.12.2022
Subaru WRX z rocznika modelowego 2023 trafi do salonów w USA wiosną przyszłego roku i będzie oferowany w czterech wariantach wykończenia: Base, Premium, Limited i GT.

Subaru of America, Inc. ogłosiło ceny samochodu wyczynowego Subaru WRX na rok modelowy 2023. Piąta generacja WRX zapewnia emocjonującą jazdę dzięki standardowemu napędowi na wszystkie koła Subaru Symmetrical All-Wheel Drive oraz 2,4-litrowemu, turbodoładowanemu silnikowi Subaru BOXER.

Wśród długiej listy wyposażenia dostępny jest stylizowany na tablet 11,6-calowy system infotainment SUBARU STARLINK Multimedia Plus oraz wielokrotnie nagradzana technologia wspomagania kierowcy EyeSight. Najwyższa wersja WRX GT jest standardowo wyposażona we wszystkie ekskluzywne elementy, w tym elektronicznie sterowane amortyzatory i przednie fotele Recaro Performance Design.

Subaru WRX 2023

WRX z 2023 roku pojawi się w amerykańskich salonach sprzedaży wiosną przyszłego roku i będzie oferowany w czterech poziomach wykończenia: Base, Premium, Limited i GT.

Linia WRX wyposażona jest w legendarny napęd na wszystkie koła Subaru Symmetrical All-Wheel Drive oraz 2,4-litrowy, turbodoładowany silnik Subaru BOXER, zapewniający moc 271 KM przy 5,600 obr/min i szeroką krzywą momentu obrotowego o wartości 258 lb-ft w zakresie 2,000-5,200 obr/min. Standardem w całej linii modelowej jest również aktywny system Torque Vectoring.

Standardem jest 6-biegowa skrzynia manualna o zoptymalizowanych przełożeniach i wyrafinowanej jakości zmiany biegów. Skrzynia biegów Subaru Performance Transmission (SPT) jest dostępna we wszystkich poziomach wykończenia (standard w GT). Automatyczna skrzynia SPT oferuje szybszą zmianę biegów w górę i w dół oraz zawiera adaptacyjną kontrolę zmiany biegów, która może szybko reagować na zmianę biegów pod wpływem hamowania, utrzymywać idealne przełożenie na zakrętach i reagować szybciej na wyjściu z zakrętu.

Subaru WRX 2023

WRX zbudowany jest na globalnej platformie Subaru, która dzięki zwiększonej sztywności podwozia oferuje znaczną poprawę właściwości jezdnych i prowadzenia w stosunku do poprzedniej generacji. Ulepszona platforma, która obejmuje pełną konstrukcję ramy wewnętrznej i zwiększone wykorzystanie kleju strukturalnego, zapewnia 14-procentowy wzrost sztywności bocznej przodu, 28-procentowy wzrost ogólnej sztywności skrętnej i 75-procentowy wzrost sztywności punktów mocowania zawieszenia (w stosunku do WRX poprzedniej generacji).

WRX z 2023 roku posiada szerokie nadwozie, które nadaje mu agresywną postawę i śmiały wygląd. Z przodu, charakterystyczny dla Subaru sześciokątny grill połączony jest z kompaktowymi reflektorami LED i szeroką czerpnią maski silnika, aby podkreślić szeroki i niski wygląd. W wersji Premium i wyższych tylna pokrywa zintegrowana jest z niskoprofilowym tylnym spojlerem w kolorze nadwozia. Tylne światła zostały zaprojektowane tak, aby świecić wyglądem, przypominając magmę wulkaniczną.

Subaru WRX 2023

Wszystkie systemy multimedialne SUBARU STARLINK dla modelu 2023 WRX są wyposażone w ekrany dotykowe o wysokiej rozdzielczości z ekranowymi elementami sterującymi funkcjami audio, klimatu i pojazdu. Integracja smartfonów z Apple CarPlay, Android Auto oraz łączność Bluetooth z telefonem w trybie głośnomówiącym i streamingiem audio; radio AM/FM; kamera Rear Vision; radio SiriusXM All-Access i Travel Link; oraz HD Radio są również standardem.

Wybrane poziomy wykończenia WRX z 2023 roku są wyposażone w najnowszą generację systemu bezpieczeństwa i ochrony SUBARU STARLINK. Dostępne pakiety oferują usługi awaryjne i funkcje zwiększające wygodę, w tym automatyczne powiadamianie o kolizji, rozszerzoną pomoc drogową, odzyskiwanie skradzionych pojazdów, alerty diagnostyczne pojazdu, zdalne uruchamianie silnika z kontrolą klimatu i inne.

Subaru WRX 2023

WRX z 2023 roku, którego cena zaczyna się od 30 605 dolarów (MSRP), kontynuuje tradycję niesamowitych osiągów i wartości z długą listą wyposażenia standardowego. Cennik modelu WRX zamyka wersja WRX GT z najwyższym poziomem wyposażenia, które dodaje niemal luksusowe wyrafinowanie i wydajność do kultowego samochodu sportowego w cenie 43 395 dolarów.

Źródło: Subaru