Ekspedycja z Subaru

Ekspedycja z Subaru30.06.2001
24 czerwca 2001 TVN pokazała pierwszy odcinek nowego "reality show" przygotowanego do emisji w trakcie sezonu letniego 2001. Przemierzając Polskę z północy na południe ...

Ekspedycja z Subaru 1 24 czerwca 2001 TVN pokazała pierwszy odcinek nowego "reality show" przygotowanego do emisji w trakcie sezonu letniego 2001. Przemierzając Polskę z północy na południe, dwunastu uczestników programu będzie zmagało się o prymat w grupie, poddając się kolejnym próbom, mającym za zadanie wyłonienie najbardziej sprawnego uczestnika . W wersji polskiej nacisk położono głównie na sprawność fizyczną i wytrzymałość.

"Ekspedycja" jest polską wersją norweskiego "71 degrees North". Ze względu na trudne warunki, w których pracowała ekipa TVN realizująca program, konieczne było wyposażenie jej w niezawodne samochody gwarantujące możliwość szybkiego przemieszczania się, także po bezdrożach planu zdjęciowego. Wybór padł na samochody Subaru Forester, które podczas jednego z odcinków awansowały do roli "głównych aktorów" przeprowadzanego testu.

Program składający się z dwunastu odcinków emitowany będzie w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 20.00. W ostatnim odcinku (emisja 2 września) zwycięzca programu odbierze nagrodę, którą będzie samochód Subaru Forester GL o wartości 120.000 PLN. Nagroda główna ufundowana została przez Subaru Import Polska sp. z o.o.