Kajto znów zwycięża

Kajto znów zwycięża12.10.2009
Zwycięstwem w Rajdzie Dolnośląskim Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zakończyli tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Subaru Poland Rally Team wygrała pięć z siedmiu odcinków specjalnych ...

...drugiego dnia i tym samym wywalczyła komplet punktów za sobotnie zmagania w ostatnim rajdzie tego roku. Zawodnicy SPRT przez cały sezon utrzymywali się w czołówce klasyfikacji, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w grupie N.

Kajto znów zwycięża 1 - Ogromnie się cieszę, że tak wspaniale zakończyliśmy ten piękny sezon – powiedział szczęśliwy Kajetan Kajetanowicz. - W maju wygraliśmy rozpoczynający zmagania Rajd Elmot, rozgrywany w okolicach Świdnicy, a teraz świętujemy zwycięstwo w kończącym sezon Dolnośląskim. Wiele czynników miało wpływ na tak dobry rezultat. Trudne warunki na trasie i padający deszcz na pewno pomogły nam uzyskać taki wynik. Chcę podziękować kibicom za wspaniały doping, rywalom za walkę, Jarkowi, sponsorom, całemu zespołowi i wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy w tym sezonie jechać tak szybko i wygrać dwa rajdy!!! Wspólnie z Jarkiem nasze zwycięstwo w Rajdzie Dolnośląskim dedykujemy szefowi Subaru Poland Rally Team Panu Witoldowi Rogalskiemu, który obchodził urodziny w dniu wygrania przez nas rajdu.

Jarosław Baran także nie krył szczęścia z tak dobrego zakończenia sezonu: - Bez wątpienia jest to dla mnie ważne i cenne zwycięstwo w karierze. Jest dla mnie nagrodą za ciężką pracę w całym sezonie. To bardzo miłe. Ostatni raz w mistrzostwach Polski odniosłem zwycięstwo z Januszem Kuligiem w 2003 roku podczas Rajdu Polski. Wtedy również walczyliśmy na przepięknych trasach Kotliny Kłodzkiej. Kilka lat czekałem na kolejny taki sukces, ale naprawdę było warto.

Źródło: Subaru Import Polska, foto: Piotr Nurczyński