Tommi Makinen gościem Subaru Poland Rally Team

Tommi Makinen gościem Subaru Poland Rally Team21.04.2010
W towarzystwie i pod czujnym okiem czterokrotnego rajdowego mistrza świata odbyły się dziś testy Subaru Poland Rally Team. Tommi Makinen, którego samochodem zespół wystartuje w zbliżającym się Rajdzie Elmot, przyjechał na Dolny Śląsk ...

...i wspólnie z Kajetanem Kajetanowiczem pracował nad ustawieniami Subaru Imprezy. Makinen gościł w Polsce podczas Rajdu Barbórka, ale dziś po raz pierwszy w życiu odwiedził Dolny Śląsk. Tommi ostatnie dwa lata swojej kariery spędził w Subaru World Rally Team, następnie założył swoją firmę - Tommi Makinen Racing i zajął się budową oraz rozwojem Subaru grupy N. - Najnowsza specyfikacja Imprezy będzie miała przede wszystkim o jeden milimetr większą zwężkę. Dzięki nowym regulaminom Subaru także stanie się lżejsze. Samochody grupy N są przez cały czas ulepszane – powiedział Tommi Makinen. Pod koniec zeszłego sezonu Tommi poznał Kajetana podczas testów we Włoszech. - Kajetan to bardzo dobry i szybki kierowca, a wiem, że najbliższy rajd jest jednym z jego ulubionych – dodał rajdowy mistrz świata.

Kajetan Kajetanowicz: - Ogromnie cieszę się, że po kilku miesiącach przerwy w jeździe profesjonalnym samochodem rajdowym ponownie mogę wsiąść za kierownicę i rozpocząć kolejny sezon. Tommi to niezwykle doświadczony zawodnik i wspólnie postanowiliśmy pracować nad ustawieniami Subaru, którym wystartujemy z Jarkiem już za kilka dni w Rajdzie Elmot. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się dziś wypracować jeśli chodzi o bardzo ważną kwestię, czyli zawieszenie. Tommi, dzięki swojej ogromnej wiedzy, potrafi doradzić jak dobrze zestroić i dopracować ustawienia zawieszenia, a także pracę dyferencjałów i cały balans samochodu, aby wszystko razem sprawnie funkcjonowało.

Źródło: Subaru Poland Rally Team