Subaru Forester S-Edition w Sydney

Subaru Forester S-Edition w Sydney18.10.2010
Podczas Australian International Motor Show odbywającego się w Sydney zaprezentowano po raz pierwszy na świecie koncepcyjną wersję Subaru Forestera z symetrycznym napędem na wszystkie koła. Koncept nosi nazwę Subaru Forester S-Edition ...

...i napędza go turbodoładowana jednostka bazująca na stosowanej obecnie w Foresterze XT. 2,5-litrowy silnik jest mocniejszy od wariantu, z którego korzysta XT i może się pochwalić 262 końmi mechanicznymi i maksymalnym momentem obrotowym 347 Nm.

Innymi specjalnymi komponentami Forestera S-Edition są:

Subaru Forester S-Edition w Sydney 1

  • pięciobiegowa, automatyczna przekładnia kontrolowana za pomocą manetek,
  • ulepszone, sportowe zawieszenie,
  • napęd na wszystkie koła z systemem zmiennego rozdziału momentu,
  • 17-calowe felgi STI,
  • fotele obite Alcantarą z logo S-Edition
  • perforowane, aluminiowe pedały
  • specjalne świecące wskaźniki
  • plakietki z napisem S-Edition.

Nick Senior, dyrektor generalny Subaru Australia, powiedział: Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że Fuji Heavy Industries (FHI) wybrało Sydney na miejsce światowej premiery tego koncepcyjnego Forestera. Wskazało tym samym na ekscytujący rozwój sprzedaży Forestera w tym roku. Forester jest najczęściej kupowanym, kompaktowym SUVem w Australii, a ostatnie poszerzenie oferty o warianty napędzane silnikami diesla spowodowało, że górują w statystykach sprzedaży naszej marki. Nie można zaprzeczyć, że Forester podoba się zarówno Australijczykom z miast, jak środowisk wiejskich, więc sądzimy, że ten koncept zwiększy jeszcze to duże zainteresowanie – dodał Senior.

Subaru Forester S-Edition w Sydney 2 Debiut specjalnej wersji Forestera poprzedził komunikat FHI o wprowadzeniu do oferty marki pierwszego, całkowicie nowego silnika od 21 lat, który pojawi się w Foresterach w Australii na początku 2011 roku. Trzecia generacja, 4-cylindrowej jednostki typu boxer będzie miała pojemność 2,5 l. Charakteryzuje się dłuższym suwem, kompaktową komorą spalania i lżejszymi elementami ruchomymi.

Forester pozostaje najlepiej sprzedającym się, kompaktowym SUVem w Australii, a po wprowadzeniu wariantów napędzanych silnikiem diesla w czerwcu tego roku, tak wyposażone modele stanowią 29 procent całej sprzedaży Foresterów na Antypodach.

Źródło: Subaru, opracowanie: BM