Subaru Poland Rally Team rozpoczyna sezon RSMP

Subaru Poland Rally Team rozpoczyna sezon RSMP15.02.2011
Rywalizacja w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się w tym roku wyjątkowo wcześnie. Inauguracją zmagań będzie 7. Rajd Lotos Baltic Cup, który odbędzie się już w dniach 18-20 lutego w okolicach Gdańska.

Kibice i zawodnicy liczyli na pierwszy od trzech lat, w pełni zimowy rajd. Niestety aura mocno zredukowała szanse na ściganie się wśród śnieżnych band. Mimo to Lotos – Subaru Poland Rally Team liczy na udane otwarcie sezonu liczy.

Subaru Poland Rally Team rozpoczyna sezon RSMP 1 Wobec nieprzewidywalnych warunków pogodowych, kluczem do sukcesu będzie właściwy dobór opon i ustawień samochodu. W tym celu Lotos – Subaru Poland Rally Team zaplanował trzydniową sesję testową, wzbogacając realizowany od początku roku program treningowy o nowe elementy. Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka, wraz z managerem sportowym L-SPRT, Tapio Laukkanenem, mają już za sobą jeden z trzech zaplanowanych dni testów. Dla nowego kierowcy Lotos – Subaru Poland Rally Team był to pierwszy kontakt z rajdową wersją STI.

Po raz pierwszy wsiedliśmy z Rysiem do rajdówki. Impreza STI to świetny samochód, o czym przekonywaliśmy się z każdym kilometrem – im szybciej pokonanym, tym lepiej. Razem zrobiliśmy ich około 60 i mogłem już poczuć się troszkę pewniej. Przed nami jeszcze dwa dni testów, więc na pewno sporo potrenujemy, oczywiście z pomocą Tapio – opowiadał Wojtek Chuchała. Warunki są całkiem niezłe i zapowiada się, że rajd pojedziemy na kolcu. Bardzo lubię te trasy, więc będziemy chcieli wykorzystać wszystkie treningi i potencjał samochodu. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, a dzięki świetnej pracy Zespołu będziemy mogli dać z siebie wszystko – dodał kierowca L-SPRT.

Atmosfera jak zwykle była przednia, a pierwszy dzień testów przebiegł na luzie. Oswoiliśmy się już z STI, więc teraz czeka nas praca nad ustawieniami. Chcemy też pojeździć w różnych warunkach – komentował Ryszard Ciupka. Parafrazując znane powiedzenie, tym razem najważniejsza będzie jazda nie po czarnym, a po białym. Nie nastawiamy się na konkretny wynik, a dopiero po kilku odcinkach zobaczymy, z kim możemy się porównać. Chcielibyśmy zrobić sobie i kibicom miłą niespodziankę, ale jak będzie - zobaczymy – podsumował pilot Lotos – Subaru Poland Rally Team.

Subaru Poland Rally Team rozpoczyna sezon RSMP 2 Rywalizacja w 7. Rajdzie Lotos Baltic Cup rozpocznie się już w piątek, 18 lutego o godzinie 18:00. Po raz pierwszy w historii polskich rajdów zawodnicy wystartują do pokazowego odcinka, rozegranego w zadaszonym obiekcie – gdańskiej hali Ergo Arena, gdzie zlokalizowano również park serwisowy oraz start i metę zawodów. Przez kolejne dwa dni załogi czeka 12 oesów i łącznie 150 kilometrów.

7. Rajd Lotos Baltic Cup będzie okazją do rywalizacji także dla kibiców, na których czekają dwa konkursy z nagrodami. Pierwsza runda RSMP 2011 będzie początkiem zmagań fotograficzno-filmowych, zorganizowanych przez Lotos – Subaru Poland Rally Team przy wsparciu Sony VAIO oraz obejmujących pełen cykl Mistrzostw Polski. L-SPRT wraz z Radiem ZET zaprasza także do udziału w konkursie na najlepszą piosenkę, zagrzewającą Zespół do walki w 7. Rajdzie Lotos Baltic Cup.

Źródło: Lotos – Subaru Poland Rally Team