Subaru wydziela WRX z linii modelu Impreza

Subaru wydziela WRX z linii modelu Impreza19.07.2011
Subaru zaprezentowało najnowszą odsłonę modelu Impreza podczas tegorocznego salonu samochodowego w Nowym Jorku, w kwietniu i od razu środowisko motoryzacyjne zaczęło spekulować, jak będą wyglądać jej "hardcorowe" warianty, WRX i STI.

Okazuje się jednak, że ich powstanie może nie być tak proste, jak dotychczas. Jak donosi serwis Motor Trend, nieoficjalne źródła informacji w Subaru potwierdziły, że nowa generacja WRX będzie się poważnie różnić od nowej Imprezy. Subaru planuje oficjalne wydzielenie modeli WRX i WRX STI z linii pojazdów noszących nazwę "Impreza".

Wszystkie komponenty nowego WRX, łącznie z silnikiem i nadwoziem mają zostać stworzone na nowo, specjalnie dla tego modelu. Co prawda pojazd ma bazować na platformie Imprezy, jednak zostanie ona radykalnie zmodyfikowana i znacznie skrócona. Motor Trend donosi, że ma być ona jedynie nieco dłuższa niż platforma Toyoty Yaris.

Wszystko wskazuje również na to, że turbodoładowany silnik Boxer zmniejszy nieco pojemność – nowe Subaru WRX ma korzystać z 1,6-litrowej jednostki o mocy około 270 KM. Podobno trwają również prace nad wariantem biturbo.

Nowa generacja Subaru WRX ma się pojawić w 2014 roku.

Źródło: Motor Trend, foto: Subaru, opracowanie: BM