Subaru Forester i Subaru Impreza mogą korodować

Subaru Forester i Subaru Impreza mogą korodować19.01.2012
Subaru Import Polska sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody marki Subaru Forester wyprodukowane w Japonii w okresie od 2003 r. do 2008 r. i Subaru Impreza wyprodukowane w Japonii w okresie ...

...od 2001 r. do 2007 r., mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników. Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach marki Subaru Forester i Impreza istnieje zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia korozji wahacza przedniego. W skrajnych przypadkach może dojść do niestabilności toru jazdy.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 2 701 samochodów marki Subaru Forester i Impreza. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu usunięcia ewentualnej usterki. Pozostali właściciele samochodów marki Subaru Forester i Impreza, objętych przedmiotową kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego Subaru. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela SUBARU IMPORT POLSKA SP. Z O.O. (adres: ul. Josepha Conrada 51, 31-357 Kraków; tel. 12 687 43 00).

Źródło: UOKiK, Subaru