Subaru XV to auto na każdą drogę

Subaru XV to auto na każdą drogę15.02.2012
Już po raz dziewiętnasty odbył się plebiscyt motoryzacyjny Samochód Roku Playboya. Jury, w skład którego weszli dziennikarze magazynu - Rafał Jemielita oraz Marcin Klimkowski, jak również takie sławy, jak Krzysztof Hołowczyc, ...

..Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk czy Andrzej Koper, wybrało triumfatorów w różnych klasach. W chyba najbliższej naszemu krajowi i jego trasom kategorii "Auto na każdą drogę" zostało wyróżnione Subaru XV, najnowszy model marki spod znaku Plejad.

Subaru XV to auto na każdą drogę 1 Zdaniem jury, Subaru XV mimo nieco późniejszej niż w przypadku konkurencji premiery, szybko odrobi straty i zatriumfuje w segmencie samochodów typu crossover. Zaletami XV mają być przede wszystkim właściwości jezdne, nie tylko na gładkich, asfaltowych serpentynach, ale także na typowych, dziurawych polskich drogach czy poza utartymi szlakami. Kolejnym atutem, który zapewni nowemu modelowi japońskiego producenta dynamiczny wjazd na rynek, jest mocny silnik w układzie bokser.

Wyróżnienie w plebiscycie Samochód Roku Playboya 2012 to kolejne osiągnięcie Subaru XV. Najnowsze dziecko marki spod znaku Plejad ma już na swoim koncie Guinnessa Flotowego w kategorii Crossover, wyróżnienie w kategorii Odkrycie Roku w Ogólnopolskim Badaniu Postaw i Preferencji Konsumenckich "Dobry Produkt 2011" oraz tytuł najlepszego samochodu roku 2011, przyznany w plebiscycie Gazety Wyborczej Wrocław.

Źródło: Subaru