Debiut amerykańskiego Subaru Outback 2013

Debiut amerykańskiego Subaru Outback 201302.04.2012
Subaru poinformowało, że podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku, który rozpocznie się już w tym tygodniu, zaprezentuje odświeżoną wersję modelu Outback. Subaru Outback 2013 ma nową jednostkę napędową, ...

..."odkurzony" wygląd i po raz pierwszy wyposażone je w nowy system wspomagający kierowcę EyeSight.

W Subaru Outback przestylizowano wygląd przedniej części nadwozia, dodając nowe reflektory, atrapę chłodnicy zderzak przedni i światła przeciwmgielne. Od crossoverów konkurencji Outback odróżnia się standardowym, symetrycznym napędem na wszystkie koła (zwykle jest on w crossoverach oferowany jako opcja).

Debiut amerykańskiego Subaru Outback 2013 1W odsłonie Outbacka na 2013 rok wprowadzono liczne udoskonalenia w strukturze nadwozia, zawieszenia i układzie kierowniczym.

Pod maską nowego Outbacka pracować będzie nowy 2,5-litrowy silnik DOHC typu Boxer o mocy zwiększonej do 173 KM (o 3 KM więcej w porównaniu z aktualną wersją) i maksymalnym momencie obrotowym 235 Nm. Jednostka napędowa współpracuje ze standardową, 6-biegową przekładnią manualną lub druga generacją przekładni Lineartronic CVT. Modele Outback 3.6R nadal będą wyposażone w 3,6-litrową, 6-cylindrową jednostkę napędową typu Boxer o mocy 256 KM współpracującą z 5-biegową przekładnią automatyczną.

Wspomniany wcześniej system EyeSight łączy kilka układów, takich jak: adaptacyjny tempomat, system hamowania awaryjnego Pre-Collision Braking i system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z wybranego pasa ruchu.

Źródło: Subaru, opracowanie: BM