Monster Tajima wystartuje nowym Suzuki Sport XL7

Monster Tajima wystartuje nowym Suzuki Sport XL719.07.2007
Monster Tajima to szef działu sportu i przedstawiciel marki Suzuki, ale przede wszystkim kierowca. W tegorocznym wyścigu Pikes Peak wystartuje zupełnie nowym samochodem "Suzuki Sport XL7 Hill Climb Special", aby pobić rekord przejazdu.

W zeszłym roku, po pięciu latach przerwy, Tajima wystartował w wyścigu zwyciężając w klasyfikacji generalnej. Jednakże zła pogoda i skrócenie odcinka uniemożliwiły mu pobicie rekordu. W tym roku ma nową broń.

Samochód bazuje na Suzuki XL7, który jest flagowym modelem marki na rynku amerykańskim. Został wyposażony w silnik o pojemności 3.6 litra (V6 z VVT) z dwiema turbosprężarkami i osiąga moc 1007 KM. W celu zapewnienia właściwej przyczepności aerodynamiczna siła docisku samochodu została zwiększona o 35% w stosunku do modelu z 2006 roku. Po raz kolejny dostawcą opon jest marka Falken. Tak więc wszystko jest gotowe do pobicia rekordu!

Monster Tajima wystartuje nowym Suzuki Sport XL7 1 Monster Tajima wygrał zeszłoroczną edycję wyścigu Pikes Peak pomimo bardzo ciężkich warunków pogodowych. Natomiast w kwietniu 2007 wygrał, w klasyfikacji generalnej, po raz ósmy a zarazem piąty z rzędu, dziesiątą już edycję prestiżowego wyścigu "Race To The Sky" rozgrywanego w Nowej Zelandii.

Tajima będzie starał się pobyć rekord 10 minut i 4 sekund, należący do Roda Millena i Toyoty z 1994 roku. W tym roku wyścig odbędzie się w lipcu. Tak więc zapowiada się bardzo dobra pogoda. Lecz warunki w górach zmieniają się bardzo gwałtowanie i nie można na sto procent przewidzieć jaka będzie w dniu wyścigu. I właśnie to czyni Pikes Peak jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie.

21 lipca Monster Tajima i Suzuki Sport XL7 ruszą ku chmurom aby pobić rekord!

Źródło: Suzuki