Suzuki SX4 WRC na asfaltowej nawierzchni

Suzuki SX4 WRC na asfaltowej nawierzchni07.08.2007
Na początku czerwca, w południowej Europie zespół Suzuki przeprowadził kolejną fazę testów SX4 WRC, tym razem na nawierzchni asfaltowej. Specyfikacja pojazdu była zbliżona do tej, która zostanie zaprezentowana podczas oficjalnych startów.

Pięciodniowe testy potwierdziły niezawodność samochodu. Przez cały czas zespół pracował nad bazowymi ustawieniami auta oraz nad udoskonaleniem nastawień poszczególnych podzespołów.

Suzuki SX4 WRC na asfaltowej nawierzchni 1Tor, na którym odbywały się testy był bardzo techniczny, a liczne szczyty, zagłębienia, nawroty i ostre zakręty przyczyniły się do zwiększenia wymagań wobec testowanego samochodu. SX4 WRC przeszedł testy bez większych problemów. Osiągnął bardzo dobre wyniki na szybkich partiach toru oraz podczas zakrętów pokonywanych z małą i średnią prędkością.

Nobuhiro Tajima – szef Suzuki Sport: "Stale pracujemy nad rozwojem naszego samochodu, dlatego staje się on coraz bardziej konkurencyjny. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że pozostałe marki również dysponują bardzo szybkimi i zaawansowanymi technologicznie pojazdami. Był to jeden z powodów, dzięki któremu podjęliśmy decyzję o przyśpieszeniu harmonogramu testów, początkowo planowanych na rok 2008.

Suzuki SX4 WRC na asfaltowej nawierzchni 2 Takie działanie było niezbędne, aby móc konkurować z innymi autami WRC; musimy być pewni, że dysponujemy samochodem o najlepszej specyfikacji.

Gruntowne testy odbywały się nie tylko w Japonii, ale i w całej Europie. Bez wątpienia przyczyniły się do sukcesu w czasie jazd na torze asfaltowym. Debiut SX4 WRC ma Korsyce zbliża się wielkimi krokami, więc nadal będziemy pracować nad topową specyfikacją auta."

W najbliższym czasie zespół czekają kolejne testy, mające na celu osiągnięcie bezkonkurencyjności auta w kategorii WRC.

Źródło: Suzuki