Kierowcy Suzuki SX4 WRC w roku 2007

Kierowcy Suzuki SX4 WRC w roku 200711.09.2007
Suzuki Motor Corporation ogłosiło nazwiska kierowców i pilotów, którzy wystartują samochodem Suzuki SX4 WRC w roku 2007. W Rajdzie Francji (12 – 14 października), kierowcą zespołu będzie znany francuski specjalista od nawierzchni asfaltowych ...

...30-letni Nicolas Bernardi. Na prawym fotelu zasiądzie znany doskonale w Polsce, wieloletni pilot Krzysztofa Hołowczyca, 39-letni Belg Jean-Marc Fortin. W kończącym sezon Rajdzie Wielkiej Brytanii (30 listopada – 2 grudnia), za sterami Suzuki SX4 WRC zasiądzie doskonały, niezwykle doświadczony Fin, uznany ekspert od nawierzchni szutrowych, 46-letni Sebastian Lindholm, którego pilotem będzie jego rodak, 35-letni Tomi Tuominen. "Bernardi i Lindholm to znakomici kierowcy ze znaczącym doświadczeniem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Liczymy, że osiągną wyniki, jakich oczekujemy w tym roku, a przy tym, co dla nas wyjątkowo istotne, zdobędą cenne doświadczenia przed przyszłym sezonem", powiedział szef zespołu, Nobuhiro "Monster" Tajima.

Kierowcy Suzuki SX4 WRC w roku 2007 1 Suzuki ma też przyjemność ogłosić, że program SX4 WRC będzie wspierany przez Shell International Petroleum Company Limited.

Prace nad przygotowaniem samochodu są daleko zaawansowane. W ostatnich miesiącach zespół prowadził intensywne testy samochodu, zarówno na nawierzchniach szutrowych, jak i asfaltowych. Suzuki SX4 WRC jest już gotowy do swego oficjalnego debiutu w Rajdzie Francji, który rozpocznie się na Korsyce 12 października. Wtedy właśnie samochód przejdzie chrzest w prawdziwych warunkach bojowych. Kolejna próba to Rajd Wielkiej Brytanii (30 listopada - 2 grudnia). W roku 2008 zespół Suzuki wystartuje we wszystkich rundach WRC.

Jednocześnie zespół Suzuki myśli o nieco bardziej odległej przyszłości i prowadzi już prace z myślą o nowym regulaminie FIA, który będzie obowiązywał od roku 2012. W przygotowaniach do nowej ery WRC zespół wykorzysta wcześniej zdobyte doświadczenia.

Prezes Suzuki Sport jest pełen optymizmu przed debiutem: "Wyniki europejskich testów przekroczyły nasze oczekiwania. Samochód, nad którym cały czas pracujemy został doskonale oceniony przez kierowców. Ma doskonałe osiągi. Dlatego oczekujemy dobrego wyniku już w Rajdzie Francji." Ambicje Tajimy i całego zespołu w sezonie 2008 sięgają miejsca na podium: "W sporcie najważniejsze jest zwycięstwo. Dlatego naszym celem jest nie tylko kończenie rajdów, ale miejsce na podium."

Kierowcy Suzuki SX4 WRC w roku 2007 2 Program startów w WRC to dla Suzuki jedno z najważniejszych przedsięwzięć marketingowych ostatnich lat, a także najbliższej przyszłości. Przyczyni się do utrwalenia wizerunku i wzrostu świadomości marki Suzuki, jako jednego z największych na świecie producentów nowoczesnych samochodów ze sportowym akcentem. Doświadczenia zdobyte w sporcie zostaną wykorzystane w projektowaniu nowych modeli, które będą wprowadzane na rynek w przyszłości, stanowiąc część globalnego programu rozwoju nowych produktów Suzuki.

Decyzja Suzuki o udziale w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, jednej z dwóch najważniejszych serii w sporcie motorowym na świecie obok F1, jest wynikiem sukcesów osiągniętych w Mistrzostwach Świata Juniorów (JRC) od roku 2002. Suzuki Ignis Super 1600 wygrał te mistrzostwa w roku 2004. W sezonie 2006 fabryczne załogi startujące samochodami Suzuki Swift Super 1600 ukończyły rywalizację na drugim i trzecim miejscu, a tegoroczne dotychczasowe wyniki są bardzo obiecujące.

Źródło: Suzuki