Hamilton pogromcą Stiga?

Hamilton pogromcą Stiga?07.12.2007
Lewis Hamilton, kierowca teamu McLaren Mercedes wystąpił w telewizyjnym programie "Top Gear". Jego celem było pokonanie mistrza toru Top Gear - Stiga. Hamilton poprowadził samochód Suzuki Liana (taki sam prowadzili inni kierowcy F1 ...

...we wcześniejszych odcinkach) – jest to stały element programu, w którym znana postać stara się poprawić czas innych kierowców prowadzących ten sam samochód klasy średniej.

Wcześniej w programie jeździli również inni, obecni kierowcy F1 - Mark Webber osiągnął czas 1:47.1 na mokrym torze. Jenson Button może pochwalić się czasem 1:44.7, osiągniętym na suchej nawierzchni. Najlepszy czas należy w dalszym ciągu do Stiga, tajemniczego kierowcy programu. Pokonał jedno okrążenie toru w czasie 1:44.4. Blisko tego wyniku był również były mistrz świata Formuły 1 - Nigel Mansell. Był nieznacznie szybszy od Buttona, osiągając czas równy 1:44.6.

Wicemistrz świata F1 nie miał szczęścia – podczas nagrywania programu trafił na mokry tor, a dodatkowo znajdowała się na nim plama oleju, która spowodowana była wyciekiem z samochodu VXR8, kierowanego przez jednego z prowadzących program. Hamilton zdołał osiągnąć jednak znakomity wynik 1:44.7, od którego - według Stiga - należy odjąć 4 sekundy, aby móc go porównać z czasami osiąganymi na suchym torze. Oznacza to, iż młody kierowca F1 jest naprawdę utalentowany i z pewnością zdolny do walki o zwycięstwo w przyszłym sezonie Formuły 1.

Źródło: Top Gear, formula1.pl, informacja Moto Target