Nowe modele Suzuki

Nowe modele Suzuki06.12.2001
"Otwórz drzwi! Jasna przyszłość samochodu" – takie hasło przyświecało tegorocznemu salonowi samochodowemu w Tokio, który odbył się w Makuhari Messe ...

"Otwórz drzwi! Jasna przyszłość samochodu" – takie hasło przyświecało tegorocznemu salonowi samochodowemu w Tokio, który odbył się w Makuhari Messe.

Suzuki Motor Corporation, oprócz znanych w świecie i w Polsce modeli, wystawił nowe, pod nazwą "Jedyne w swoim rodzaju". Pokazują one dążenie firmy do tworzenia wciąż nowatorskich, oryginalnych pojazdów. Wśród eksponatów zaprezentowanych w Tokio znalazł się wystawiany już we Frankfurcie koncepcyjny model GSX-R4 – dwuosobowy, sportowy samochód z silnikiem motocyklowym Hayabusa, o którym już informowaliśmy w naszych publikacjach. Inne pokazane przez firmę auta, to:

Covie

Nowe modele Suzuki 1 Jest nowym modelem samochodu elektrycznego. Stanowi jedną z propozycji pokazujących strategię firmy, uznającej za jeden ze swych celów ochronę środowiska. Covie jest małym pojazdem, swobodnie mieszczącym dwie osoby. Ma służyć do dziennego transportu na krótkie dystanse.

Napęd Covie stanowi system "Home Fuel Cell Generating System" opracowany i rozwinięty przez General Motors Corporation.

Lapin

Nowe modele Suzuki 2 Oryginalne, małe auto koncepcyjne, będące odzwierciedleniem idei, jaka od lat przyświeca firmie Suzuki, a jest nią rodzina niewielkich pojazdów.

Zwraca uwagę stylizacja karoserii: kwadratowa, znacznie różniąca się od opływowych kształtów współczesnych nadwozi. Zapewnia to maksymalnie duże i pojemne wnętrze auta. Ma ono jedyny w swoim rodzaju kolor: połączenie świeżej zieleni, bieli i srebra. W odcieniu karoserii jest także tapicerka foteli, zielone elementy znajdują się też na desce rozdzielczej. Samochód ma biały brezentowy, rozsuwany dach.

MR wagon

Nowe modele Suzuki 3 Na pierwszy rzut oka przypomina Daewoo Matiz. Jest jednak od niego elegantszy, szczególnie pod względem wykończenia. Wnętrze MR wagona pod każdym względem przewyższa wystrój konwencjonalnych, małych samochodów.

"Krwiste", czerwone fotele i część tapicerki drzwi kontrastują z jasną, beżową barwą tablicy rozdzielczej i niektórymi elementami wnętrza, a także srebrnymi ozdobami. Wywołuje to przyjemne wrażenie i stwarza przyjazne warunki podróżowania.

Warto również podkreślić, że chociaż rozmiary auta są zgodne z parametrami małych samochodów, jego karoseria została tak zaprojektowane, by zapewniać maksimum przestrzeni dla użytkowników i bagażu. Są w niej też liczne schowki i skrytki, podłokietniki, itp. Podobno zarówno kierowca jak i pasażerowie czują się w aucie jak u siebie w domu.

Nowe modele Suzuki 4 W Tokio Suzuki Motor Corporation pokazała jeszcze Aerio – tak w Japonii nazywa się Lianę sedan, Aerio Pikes Peak Specjal, czyli Lianę sedan przystosowaną do udziału w najsłynniejszych wyścigach górskich, w tym Pikes Peak w USA.

Firma zaprezentowała też koncepcyjny motocykl B-King o nowatorskiej, niestosowanej jeszcze dotąd stylistyce. Jazda nim ma wprowadzić w nowy motocyklowy świat.

Źródło: Suzuki