Nowy Swift na Nurburgringu

Nowy Swift na Nurburgringu16.04.2010
Ostatnia edycja Swifta okazałą się rynkowym sukcesem. Aktualnie Suzuki testuje prototypy Swifta 2011 na Nurburgringu. Magazyn CAR opublikował zdjęcia szpiegowskie nowego Swifta, który zostanie pokazany jesienią 2010 roku na targach w Paryżu.

Nowy Swift to gorący temat nie tylko dla Suzuki, które zapewne liczy na powtórzenie rynkowego sukcesu. Uważnie przygląda się też konkurencja. Rynek niewielkich samochodów miejskich to przecież jeden z najważniejszych obszarów dla większości marek.

Jak wynika ze zdjęć szpiegowskich z testów na Nurburgringu, samochód nie przeszedł stylistycznej rewolucji. I dobrze. Jego zgrabne proporcje zostały wpisane w odświeżone linie, a całość nieco przedłużono. Pozwoli to na realizację bardziej przestronnego wnętrza. Testy na znanym niemieckim torze mogą też świadczyć o tym, iż Suzuki przykłada wagę do jakości prowadzenia. Zadziorne Suzuki ostatniej generacji cieszyło w miarę twardym zawieszeniem, które pozwalało kierowcom na odrobinę sportowego zacięcia.

Pod maskę trafi znana gama silników benzynowych 1,3-, 1,5- i 1,6-litra. Diesel zostanie przeszczepiony ze stajni Fiata i będzie to motor 1,3 w technologii common rail.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: foto: Suzuki, informacja: Moto Target