Suzuki Swift bez kamuflażu

Suzuki Swift bez kamuflażu09.06.2010
Wcześniej informowaliśmy o testach zakamuflowanych egzemplarzy nowego Swifta na torze Nurburgring, podczas gdy dziś prezentujemy pierwsze zdjęcia małego Suzuki bez taśm maskujących.

Zdjęcia zostały wykonane na węgierskiej autostradzie, podczas transportu samochodów z europejskiej fabryki Suzuki w mieście Esztergom, oddalonym o około 60 na północ od Budapesztu.

Fotografie potwierdzają, iż Swift 2011 będzie jedynie ewolucją modelu obecnej generacji, jednak na dokładniejsze informacje trzeba będzie poczekać do końca tygodnia, kiedy to Suzuki opublikuje oficjalne zdjęcia modelu.

Swift zadebiutował we wrześniu 2004 roku podczas salonu paryskiego. Pokazano wówczas modele wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1.3 i 1.5 litra, a także wersję z silnikiem wysokoprężnym 1.3 DDiS. Dzięki swej sportowej, ale zarazem eleganckiej stylizacji, czterogwiazdkowemu wynikowi w teście ochrony pasażerów EuroNCAP, a także doskonałemu stosunkowi ceny do walorów użytkowych, Swift szybko stał się prawdziwym przebojem w swym segmencie. W roku 2006 sprzedano w Europie 98 331 Swiftów. Kolejny rok przyniósł skok wielkości sprzedaży do 131 617 sztuk. Od października 2005 na wielu rynkach jest dostępna wersja z silnikiem benzynowym 1.3 litra z napędem na cztery koła. W roku 2007 wersja 4x4 osiągnęła 6,5 procenta udziału w całkowitej sprzedaży Swifta w Europie.

We wrześniu 2006 roku do rodziny dołączył Swift Sport wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia Suzuki Swift 2010.

Źródło: foto: Suzuki, informacja: Moto Target