Zwycięstwo już podczas pierwszego występu

Zwycięstwo już podczas pierwszego występu08.06.2005
Testy pokazały, że samochód jest dobrze przygotowany i gotowy na to aby przewodzić w klasie, osiągając czasy porównywalne z obecnymi liderami w klasie JWRC. Jednakże życzeniem Suzuki jest osiągnąć pełną niezawodność, która zapewni zwycięstwo podczas pierwszego występu ...

Celem marki jest zwycięstwo w klasie JWRC podczas debiutanckiego występu długo oczekiwanego Swifta Super 1600. Zamierzeniem Suzuki jest drugi tytuł mistrzowski w klasie JWRC.

Testy pokazały, że samochód jest dobrze przygotowany i gotowy na to aby przewodzić w klasie, osiągając czasy porównywalne z obecnymi liderami w klasie JWRC. Jednakże życzeniem Suzuki jest osiągnąć pełną niezawodność, która zapewni zwycięstwo podczas pierwszego występu. Debiut Swifta S1600 został wstępnie zaplanowany podczas szutrowego Rajdu Finlandii (5-7 sierpnia), 5 rundy mistrzostw JWRC.

Zwycięstwo już podczas pierwszego występu 1 Termin tego debiutu jest jednakże uzależniony od zatwierdzenia przez inżynierów Suzuki i potwierdzenia przez dział homologacji FIA.

Obecny mistrz klasy JWRC, Szwed P-G Andersson i jego brytyjski kolega Guy Wilks będą jeździć nowym samochodem, od momentu jego debiutu do końca sezonu 2005. Swift Super 1600 przejdzie dodatkowe testy w czerwcu i lipcu, po których zostanie podjęta ostateczna decyzja o homologacji i debiucie w Finlandii. Dlatego też zespół Suzuki nie będzie obecny na lipcowym rajdzie Argentyny, maksimum czasu poświęcając na testy i przygotowanie nowego samochodu.

Szef zespołu Risto Laine powiedział: "Nie odczuwamy specjalnego pośpiechu przy wprowadzaniu nowego samochodu, mamy całkowitą pewność, że Ignis jest gotowy na zwycięstwo w Finlandii i w pozostałych tegorocznych rajdach. To nie zmienia faktu, że jesteśmy bardzo podekscytowani debiutem Swifta i nie jest niespodzianką, że chcemy aby nastąpił on tak szybko jak to tylko możliwe. Jak dotąd Swift udowodnił, że jest gotowy wygrywać: teraz musimy uczynić wszytko aby był całkowicie niezawodny. Opuszczenie Rajdu Argentyny jest przemyślaną decyzją, aby dać sobie więcej czasu na właściwe przygotowanie nowego samochodu".

Nowy Swift to pierwszy samochód Suzuki zaprojektowany i skonstruowany w myślą o wielu rynkach. Plany produkcyjne w wysokości 250.000 sztuk realizowane są w fabrykach w Japonii, Chinach, Indiach i na Węgrzech. Partnerami Suzuki przy projektowaniu Swifta S1600 są Shell i Sanyo. Suzuki zaleca do swoich samochodów olej Shell Helix.