Sprzedano już dwa miliony Suzuki Swift

Sprzedano już dwa miliony Suzuki Swift07.03.2011
Suzuki Motor Corporation ogłosiło, że łączna sprzedaż pierwszego strategicznego ogólnoświatowego modelu Suzuki Swift oraz nowego Swifta osiągnęła dwa miliony egzemplarzy w styczniu 2011 roku.

Suzuki wprowadziło Swifta jako swój pierwszy model strategiczny przeznaczony na rynki całego świata w listopadzie 2004 roku; początkowo samochód był produkowany i sprzedawany w Japonii, następnie rozszerzono jego produkcję na inne kraje, m.in. Węgry, Indie i Chiny. Dzisiaj Swift jeździ po drogach w 124 państwach.

Swift odzwierciedla doświadczenie Suzuki w tworzeniu aut kompaktowych, które mają sportowy styl i dostarczają wspaniałych wrażeń w czasie jazdy. Dotychczas zdobył 67 znaczących nagród w konkursach i plebiscytach organizowanych w Azji, Europie i Oceanii, co dowodzi, że jest powszechnie doceniany.

O międzynarodowej popularności Swifta świadczy struktura sprzedaży: 15% z dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy przypada na Japonię, 39% na Indie, a 27% na Europę.

Łączna produkcja Swifta na świecie osiągnęła milion sztuk w czerwcu 2008 roku (trzy lata i osiem miesięcy po jej rozpoczęciu); Swift najszybciej osiągnął ten kamień milowy spośród wszystkich modeli Suzuki. W grudniu 2010 roku skumulowana produkcja wyniosła już dwa miliony egzemplarzy.

Źródło: Suzuki